„Mlátička“ Ondráček vládu nepodpořil a míří na kobereček. Vadí mu Babiš, tvrdí kolegové

Autor: ČTK, nkov - 
12. 7. 2018
14:35

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podle názoru stranických kolegů nepodpořil při nočním hlasování menšinovou vládu ČSSD a ANO ve Sněmovně záměrně, nikomu to ale předem přímo neřekl. Očekávají, že jim postup ozřejmí na pátečním zasedání širšího vedení KSČM, jehož je členem. Ondráček patří k poslancům KSČM, kteří mají ke spolupráci s Babišovým ANO velké výhrady - k tomu, že vládu nepodpoří, se podle kolegů zřejmě rozhodl definitivně až během úterý.

„Má určitě nějaké osobní důvody, protože to nebylo, že by někde upadl, zapomněl se nebo podobně. Bylo to záměrné, ale pochopitelně nám neříkal podrobnější důvody. Dokonce to ani předem jednoznačně neavizoval, byť patřil mezi ty, kteří byli k tomu kroku kritičtí. Zkrátka se rozhodl v ten den a nedostavil se na hlasování,“ řekl poslanec Jiří Dolejš.

Poznamenal, že ústřední výbor KSČM jasně poslancům doporučil hlasovat pro. „I když pochopitelně ho nemůžeme omezovat v jeho hlasovacích právech, tohle je zásadní věc. Bylo by dobré minimálně od něj slyšet, že nadále tu basu držet bude, byť se zachoval, jak se zachoval,“ konstatoval.

„Měl dlouhodobě výhrady vůči Andreji Babišovi,“ řekl poslanec Leo Luzar. Ondráčkův postoj dal do souvislosti s přístupem ANO k tomu, že Ondráček měl na jaře stanout přes odpor opozice v čele komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Nesouhlasem s podporou vlády ANO a ČSSD se podle Luzara Ondráček netajil. „Ráno jsem s ním byl. Byl normálně v práci. Osobně jsem si myslel, že nakonec tam bude, ale ten jeho názor asi převládl,“ uvedl.

Filip: Takové jednání by vedlo k rezignaci

„Říkal dopředu, že si to hodně rozmýšlí, ale když jsem s ním mluvila v úterý, tak jsem chápala, že tam bude,“ řekla europoslankyně a první místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná.

Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik nechce případ komentovat. „Důležitý je výsledek a ten dopadl,“ uvedl. Dodal, že nemá zatím signály, že by se tím v klubu kdokoli chtěl zabývat.

Předseda KSČM Vojtěch Filip v úterý v komentáři k rozhodnutí sociálního demokrata Milana Chovance nehlasovat pro vládu uvedl, že kdyby se to stalo mezi komunisty, požádal by dotyčného, aby rezignoval na stranické funkce.

Babišův kabinet získal ve dvousetčlenné dolní komoře 105 hlasů od zákonodárců ANO, ČSSD a KSČM. Proti bylo 91 poslanců ODS, Pirátů, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Čtyři poslanci se hlasování nezúčastnili. K vyslovení důvěry stačila nadpoloviční většina přítomných poslanců.

Z vládních zákonodárců odmítl vyslovit Babišovu kabinetu důvěru pouze bývalý úřadující předseda sociální demokracie Chovanec, který se jednání nezúčastnil. Kvůli pobytu v zahraničí chyběl i poslanec ANO Jiří Mašek. Z opozičního tábora nebyl přítomen jen Petr Pávek (STAN).

Video Babiše jsem neporodil, odporuje Kalousek Foldynovi. Rodičovské povinnosti necítí ani Benešík. - PSP ČR
1080p 720p 360p

Doporučujeme
cenda48 ( 13. července 2018 08:10 )

Burešovy přitroublé ovce ! Asi netušíte, jak jste podobní předlistopadovým komoušům. Kdo nejde s námi, jde proti nám , bylo jejich heslo. Stejně tak vy, kdo dneska nemůžete přijít na jméno těm, kdo si odvážili vyjádřit veřejně svůj názor na vašeho Boha, svatého Andreje.

AntonioSeruti ( 12. července 2018 18:01 )

Mlátička Vondráček?Hehehe,gdybi tendle komůnystyckej v**ůl bil stejně jako jeho fotr ňáká mlátička,tak tady nemohli nigdy bejt týdle nadržený haweložydobolševyckí sr**ački.

starypes ( 12. července 2018 18:00 )

Ondráčku, uvědomil jsi si už, že jsi stejný pitomec jako uražený Chovanec, Měl by ses sebrat a táhnout v p r d e l ! Takoví hňupi jsou v politice nadbyteční.

peterilank...@... ( 12. července 2018 17:06 )

ondráček je mlátička ...říkají vrahové dětí demokratické bestie demokraté =vrahové 500 000 dětí jen v iráku ,dalších statisíců ve vietnamu , sýrii, libyi, srbsku, na ukrajině, nás učí dějiny, to je děsivé ,vrahové dětí nám vládnou masakr dětí v USA Kent state Ohio 4.5 1970 fašistická diktatura USA masakruje děti https://www.youtube.com/watch?v=FakLUusNlXc americký voják přinesl demokracii malému vietnamci ,drží ho v ruce jako kus hadru https://philosophyofmetrics.com/wp-content/uploads/2014/02/vietnam-war-victims.jpg 9.8.2011 Libye: 5. srpna zasáhla raketa NATO dětskou nemocnici ve Zlitanu. Zabila 50 dětí.pravda a láska zvítězila 200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek http://www.novarepublika.cz/2015/08/200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam_52.html Kapitalisti = lživě demokrati financovali a vytvořili nacisty, klerofašisty ,fašisty :i radikální islamistické organizace alkajdy :: důkazy ::: http://www.youtube.com/watch?v=J8BdpBRHdHs Kapitalisti financoval Hitlera - dokument BBC 1998 české titulky youtube Kapitalisté, církev a nacisté, jedno jsou..., http://freigeisterhaus.de/viewtopic.php?t=27192&view=next&sid=7e843b7d0f4dc970dfbfc3a03419 07ee

jajas ( 12. července 2018 16:33 )

Ondráček je uražený, že ho Babiš nechtěl. Tak mu "na oplátku" nepřišel na hlasování o vládě! Jako malej Jarda!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa