Vietnamce vytočil Zaorálek, poslali stížnost. Naštval je výrok o organizovaném zločinu

Autor: ČTK - 
4. 7. 2018
17:16

Vietnamské velvyslanectví předalo v pondělí českému ministerstvu zahraničí diplomatickou nótu, v níž si stěžuje na výroky předsedy zahraničního výboru Sněmovny Lubomíra Zaorálka (ČSSD) o Vietnamu. Ve středu to potvrdila česká diplomacie. Podle mluvčí ministerstva zahraničí Michaely Lagronové představitelé úřadu ujistili vietnamské diplomaty, že Zaorálkova slova neodrážejí oficiální českou pozici. Zaorálek koncem června ve výboru řekl, že Vietnam je organizovaný zločin a stalo se z něj bezpečnostní riziko prvního řádu.

Podle Lagronové se zástupci ministerstva zahraničí shodli s vietnamskými diplomaty, že vztahy obou zemí jsou přátelské a na velmi dobré úrovni. "Vietnamská strana si dále cení postavení národnostní menšiny, kterému se vietnamská komunita v ČR těší od roku 2013. Případné problémy jsou průběžně řešeny vzájemným jednáním. V červnu 2017 byly dále podepsány dvě smlouvy, o spolupráci v boji proti trestné činnosti a o předávání odsouzených osob, které po svém vstupu v platnost poskytnou právní rámec pro posílenou spolupráci v těchto oblastech," uvedla Lagronová.

Bývalý ministr zahraničí Zaorálek na jednání zahraničního výboru Sněmovny uvedl, že ve Vietnamu je špatná situace s vydáváním víz do Česka a že se věcí zabývala i Bezpečnostní rada státu. Z Vietnamu se podle něj stalo bezpečnostní riziko prvního řádu. "Vietnam je prostě organizovaný zločin. Já když jsem byl v Hanoji a v Saigonu, tak se mi Vietnamci omlouvali, normální Vietnamci, že nám prostě takovýmto způsobem posílají takovýto rozsah zločinu do České republiky," řekl ve výboru.

Zaorálek také uvedl, že hlavním problémem mezi Českem a Německem je výroba pervitinu a čínské nebo vietnamské gangy, které ho vyrábějí. "Škody způsobené České republice jsou takového rozsahu, to byly desítky miliard, to si pamatuji, že i (bývalý ministr financí a nynější premiér) Andrej Babiš (ANO) byl šokovaný, když viděl ty sumy, jaké ztráty to jsou pro Českou republiku," řekl Zaorálek. Informace podle něj nebyly nikdy v plném rozsahu zveřejněny a jednalo se o nich pouze na Bezpečnostní radě státu. Vietnamská strana podle něj nebyla schopná s problémem nic dělat.

Video Asad hraje důmyslnou hru a zkouší, co všechno mu projde, míní exministr Zaorálek - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Doporučujeme
teqila1949 ( 6. července 2018 09:40 )

vietnamci nikdy pracovat nebudou jen prodávat padělky,drogy,šmelit ale pracovat pro náš stát nikdy!! co vidělají putuje do vietnamu stovky miliard za asistence naších politiku,finanční správy,policie,soudcu,státních zástupcu za dárky prodají i mámu!! Skuste češi nekde ve světě otevřít stánky s padělky,bot,kabelek,triček, kalhot atd,cigarety padělku,akoholu,drog atd ve světě třicet let neplatit daně,nedávat učtenky.Tak jste třicetkrát zavřený a u nás jezdí v autech za miliony,nemovitosti,obrovské miliony v hotovosti apravdu o ně náš stát pečuje jako řádný hospodář!

Suchor3 ( 5. července 2018 21:51 )

svojí rétorikou a všemožným pochlebováním zájmům USA je Zaorálek oprávněně pokládán Vietnamci taktéž za agresora a mezinárodního zločince. Věrný přítel mého nepřítele, jenž má na rukou krev mého národa nemůže být přítelem. Sám je součástí a hlásnou troubou mezinárodního organizovaného zločinu a terorizování bezbranných národů vojenskou sílou a podvratnou činností všech novodobých sortů a mastí.

sichlhamr ( 5. července 2018 12:53 )

Hele chytroline,az nejakej Vietkong vystrida Zemana na Hrade,teprve potom bude svet v poradku!

sichlhamr ( 5. července 2018 12:50 )

pidimrde,pravdepodobne synator vypadal hladove a zanedbane,proto byl obdarovan zahranicnim prodejcem!

sichlhamr ( 5. července 2018 12:46 )

oralizo,ty vole,ty jses Rakosnik!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa