Monika Babišová na první cestě v roli ženy premiéra: Manžela vytáhla i na molo

Autor: Jakub Veinlich - 
21. 5. 2018
08:47

Málokterá žena českého premiéra se objevila v posledních letech po boku svého muže na oficiální zahraniční cestě. A když už ano, nebyla příliš vidět. Monika Babišová je pravým opakem. Svou první cestu v nové roli si užívá. Okouzlila i krajany žijící ve Finsku, kde má v pondělí svůj separátní pracovní program. Premiér v demisi Andrej Babiš naopak zamíří na schůzku se svým finským protějškem.

„Dobrý den, pane premiére, paní Babišová…,“ zaskočil kapitán vládního speciálu mířícího do Finska většinu cestujících úvodním pozdravem. Ano, na palubě byla skutečně s Andrejem Babišem Monika Babišová. Poprvé v roli ženy premiéra se i ona vydala na oficiální návštěvu do zahraničí.

Monika a Andrej Babišovi nastupují do vládního speciálu. Babišová letí s premiérem do Finska -  poprvé na svou zahraniční cestu.Monika a Andrej Babišovi nastupují do vládního speciálu. Babišová letí s premiérem do Finska - poprvé na svou zahraniční cestu. | 

Na palubu letadla nastoupila evidentně s dobrou náladou – a v zářivě žlutém kostýmku. „Má svůj separátní program,“ řekla Blesk Zprávám mluvčí kabinetu Barbora Peterová na dotaz, jakých akcí se Monika Babišová v Helsinkách zúčastní.

Večer ale ještě svého muže doprovázela na setkání s krajany a podnikateli, kteří premiéra ve Finsku také doprovází a zúčastní se ekonomického fóra. Zatímco si premiér nabídl u vchodu na recepci sklenku šampaňského na přivítanou, jeho žena požádala o nealkoholický nápoj.

V bílých šatech s barevnými motivy na sukni stála Babišová po boku při premiérově projevu. Babiš ve své řeči, kterou pronesl v angličtině, zmínil, že ho právě ona také doprovází. Mluvil i o Tomáši Baťovi a jeho vizi, která České republice po sametové revoluci dodnes chybí.

Při neformálním setkání pak Babišová na přítomné hosty evidentně zapůsobila. „Byla milá, ptala se nás, jak se žije ve Finsku,“ řekl Blesk Zprávám jeden z účastníků setkání, který měl možnost s „paní premiérovou“ během večera promluvit. „Moc jí to slušelo a udělala na mě i s manželem dobrý dojem. Mluví navíc moc dobře anglicky,“ dodala postarší dáma.

V průběhu večera se Babišová přesunula mezi další hosty na terasu kongresového centra, které patří k místnímu hotelu, kde pokračovala v neformální konverzaci. Později se k hostům přidal také uvolněný premiér.

Romantika při západu slunce

Ve Finsku bylo v neděli jasné počasí. Nepršelo, jen mírně foukalo. Hosté tak vydrželi na terase u stolečků poměrně dlouho. Krátce před devátou hodinou místního času (ve Finsku je o hodinu víc než v ČR) si Monika Babišová všimla, že nad místní zátokou zapadá slunce, které se odráží ve vodě. Chtěla se proto vyfotit na mole, které vede do vody. Andrej Babiš se nenechal dlouho vybízet a pár tak zapózoval i přítomným novinářům. Premiér se tak oproti svému předchůdci Bohuslavu Sobotkovi značně uvolnil.

Andrej Babiš a Monika Babišová při západu slunce ve FinskuAndrej Babiš a Monika Babišová při západu slunce ve Finsku | 

Pro místní to muselo být nemalé překvapení. Není divu. Ve Finsku byl naposledy český premiér v roce 2013. Tehdy to stihl ještě před neslavným pádem vlády Petr Nečas z ODS.

Doporučujeme
riha ( 22. května 2018 12:38 )

Ty žebráku jeden já si tě koupím i s těma rozšmajdanejma křápama ve kterej šmajdáš po nádraží a sbíráš vajgly

partyzanka.michel ( 22. května 2018 12:21 )

říhal: nemůžeš soudit podle sebe, každý není hladolet s holým zadkem jako ty.

riha ( 22. května 2018 11:46 )

Tady kecáš nesmysli a přitom si byl na oslavách 6 výročí hnutí ANO zadarmo si tam žral chlebíčky dortíky zmrzlinu chlastal malinovku až si z toho jak ses přežral dostal sr.ačku a potom sem píšeš takový bludy

riha ( 22. května 2018 07:53 )

Ty píšeš asi tak slušně jako ta chátra kterou jsem jmenoval. A zjevně k ní patříš trotle A ještě jedna věc navážet si se začal opět ty jako první

junkiexl ( 22. května 2018 01:59 )

A jeste posledni poznamka k tem fotkam. To snad jednoduche duse Buresovce nikdo nepoucil, ze behem ( statni) navstevy necumime do mobilu jak psychicky postizena telata na nova vrata? To Buresovcum nemohla vlada zaplatit nejakou kniratou gubernantku, ktera je obcas propleskne a zasviha karabacem, kdyz se zase chovaji jak ten nejhorsi povl? Proti Buresum maji Homolkovi vybrane manyry. To jsme tedy opravdu dopadli jak ti prislovecni sedlaci, kdyz nas reprezentuje tento skrz naskrz buransky par. A jinak, vsem Emilum nazdar!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa