Brabce zaskočil odpor komunistů. Babiš a Filip si musí armádní mise vyříkat

Autor: ČTK, mah - 
12. 5. 2018
18:50

Místopředseda hnutí ANO Richard Brabec se diví sobotnímu prohlášení KSČM, která oznámila, že nepodpoří vládu, která bude mít v programovém prohlášení posílení zahraničních misí. Brabec přiznal, že se pohled na zahraniční politiku hnutí ANO a komunistů lišil, sobotní vyjádření z něj ovšem učinilo zásadnější problém, který by mezi sebou měli probrat předsedové obou stran Andrej Babiš a Vojtěch Filip.

Filip po jednání vedení KSČM prohlásil, že pokud by závazek k posilování zahraničních vojenských misí zůstal v programovém prohlášení případné menšinové koaliční vlády ANO a ČSSD, KSČM by ji nemohla podpořit.

Brabec uvedl, že o záležitosti zatím ví pouze z médií, KSČM dosud ANO oficiálně neinformovala. „Osobně pro mě a asi i pro kolegy je to překvapení,“ řekl. O rozdílném postoji ANO a KSČM k zahraniční politice podle něj obě strany věděly, i proto nejednaly o vládní koalici, ale pouze o toleranci vlády ze strany komunistů.

„Dnes se to dostalo do daleko kategoričtější pozice. A především je potřeba, aby si pan předseda Filip sednul s panem předsedou Babišem a ty věci si řekli, jak opravdu byly míněny,“ řekl Brabec. Podle něj je třeba zjistit, jaký je přesný rozsah toho, co KSČM vadí.

Jednání Babiše s Filipem by se podle Brabce mohlo uskutečnit v příštím týdnu. Na dohodu je ale podle místopředsedy ANO ještě čas, protože KSČM v sobotu oznámila, že o případné toleranci vlády rozhodne až po 15. červnu. V ten den by ČSSD měla zveřejnit výsledek vnitrostranického referenda o tom, zda do vlády s ANO vstoupí.

Video KSČM dala Babišovi nůž na krk. Nová vláda nemusí projít kvůli vojenským misím - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Doporučujeme
105105 ( 14. května 2018 11:24 )

Jaký rozdíl mezi misi a okupaci, proč mise do Lotyšska, misionářští okupanti šrotí ruštinu, jeden se diví, čeho jsou schopni, no pro peníze co by ne

sichlhamr ( 13. května 2018 17:45 )

Jen blbce muze komunista zaskocit,a jen blbec se da s komunisty do holportu,ze jo soudruzi. Nojo,ale jakej je rozdil mezi ANO a KSC?

Frantisek Novak ( 13. května 2018 06:13 )

Jo...podáš prst a sežerou ti celou ruku....už vystrkují růžky.....

panamira ( 13. května 2018 05:24 )

,,Červenému tlačítku,, je potřeba ubrat ega, nebo ji do půl roku naroste šulin.

rego_zdenekk ( 13. května 2018 05:10 )

Ty jsi podle příspěvků bez mozku,takže tebou by se začalo.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa