Foldyna na videu rozčílil Hamáčka. Vytasil parazity, neziskovky i Stalina | Blesk.cz

Foldyna vytasil parazity, neziskovky i Stalina. Videem o Nočních vlcích vytočil Hamáčka

Autor: Zuzana Štíchová - 
9. 5. 2018
11:50

Dohru uvnitř sociální demokracie bude mít pondělní rozbroj místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny s aktivistou Martinem Uhlířem ohledně Nočních vlků. Předseda strany Jan Hamáček žádá Foldynovu omluvu za rozzuřenou reakci, sám poslanec se ale kát odmítá. „Jsem levicovej sociální demokrat, držím se tradice a nejsem zaprodanec,“ reaguje na Hamáčkův požadavek ve videu zveřejněném na internetu. Odmítá, že by vzýval „masového vraha Stalina“, prý se jen postavil na stranu tradice a historie.

„Pan premiér v demisi říká ‚čau lidi‘. Tak já to zkusím po něm. Čau lidi. Tak jsem se dočetl, že můj předseda Honza Hamáček říká, že jsem se choval nedůstojně jako místopředseda sociální demokracie. Že prý jsem se hádal s aktivistama. S jakýma aktivistama? S těma, co organizujou Majdan? Co jsou přisátý na neziskovky a na státní prachy? S těma, co skončili v policejním antonu? Já jsem neskončil v policejním antonu, já se choval slušně,“ začíná Foldyna, který má poslaneckou imunitu, video, které natočil zřejmě po boxerském tréninku vzhledem k omotaným rukám a upocené tváři.

Jsem levicovej sociální demokrat, držím se tradice a nejsem zaprodanec. To si uvědomte. Nedělejte takovýhle věci, že se necháte zatlačit do kouta pár uřvancema, který jsou tady placený, aby dělali hybridní politiku. Tak čau z toho Děčína,“ končí naopak svůj monolog, kde zmínil i aktivisty „přisáté na státní prachy“. I Noční vlci přitom dostávali v Rusku v minulosti štědrou státní podporu. Loni ale nedostali nic.

Foldynovu akci nejprve označilo vedení strany za soukromou iniciativu. Poté, co republiku obletěly fotografie, na kterých Foldyna řve na jednoho z odpůrců motorkářského gangu Noční vlci, už ale předseda Hamáček požaduje omluvu.

„Že se o účasti Jardy Foldyny na akci ruských motorkářů bude psát a mluvit, to bylo jasné. Také jsem dopředu řekl, že je to jeho soukromá iniciativa, se kterou ČSSD nemá a nechce mít nic společného. Bohužel to, co se nakonec odehrálo, výrazně přesáhlo meze soukromé akce jednoho z členů vedení ČSSD. Tohle prostě Jaroslav Foldyna přehnal, jako místopředseda strany se musí kontrolovat a měl by se za své chování omluvit. Jako předseda sociální demokracie budu v pátek na jednání předsednictva s Jaroslavem Foldynou o včerejším incidentu a jeho chování osobně mluvit,“ reagoval Hamáček na sociální síti. 

Foldyna se jako každý rok připojil k Nočním vlkům při cestě na pietu na Olšanské hřbitovy. Motorkáři se v Praze střetli se svými odpůrci a došlo ke slovním střetům. Do jednoho z nich se zapojil i místopředseda ČSSD, sám příznivec skupiny a vášnivý motorkář. Protestujícího prý nechtěl udeřit hlavou, ale „dát mu jazyk“, vysvětloval svérázně vypjatou scénku.

Reakce: Pohřeb ČSSD s Ortelem i místopředseda Nočních vlků

„Nebouchli jsme do sebe hlavami, jen jsme do sebe ťukli, chtěl jsem mu dát jazyk, protože jsem si myslel, že je gay,“ říkal Foldyna po střetu. Jeho činy i slova vyprovokovaly k reakcím politiky i jiné osobnosti české veřejnosti.

„Místopředseda Nočních vlků Foldyna,“ rýpl si historik Jiří Padevět. „Foldynovo vysvětlení strkanice je vrcholem nevkusu. Spíš to vypadá, že si myslí, že před ním stojí Brežněv. On je totiž pan poslanec Foldyna známý vlastenec. Ruský vlastenec,“ přidala se 1. místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová. „Okomentoval bych to, ale bojím se, že dostanu ve sněmovním bufetu čelo,“ přisadil si její kolega Dominik Feri.

To jsem tedy zvědavý na prozápadní orientaci nově vznikající vlády, již má jmenovat prezident Zeman, který pro změnu našel Putinovi v Česku novičok :-(,“ zmínil na Twitteru místopředseda ODS Martin Baxa.

„Když koukám na Foldynu, tak si říkám, že na pohřbu ČSSD asi bude hrát Ortel, tancovat Zeman a náborové letáčky bude rozdávat Okamura,“ neudržel se ani Jiří Kozák, ředitel CEVRO a kandidát do Senátu.

To senátor Václav Láska(nestr.) se rovnou pustil do parodie. Pod fotku rozzuřeného Foldyny napsal: „Místopředseda ČSSD pan Foldyna pravděpodobně právě říká: „Milý pane, rád bych namítnul, že se ve svých názorech trochu mýlíte. A já s vámi bohužel nemohu souhlasit. Ba se obávám, že míra odlišnosti našich postojů bude větší než malá.”

Video Pieta Nočních vlků na Olšanských hřbitovech, jejich příjezd a účast demonstrantů. - Jiří Marek
1080p 720p 360p

Noční vlci mají blízký vztah k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, který navštěvuje jejich akce. Spolek také dříve dostával od Kremlu peníze, loni ale na rozdíl od minulých let vyšel naprázdno. Šéf klubu Alexandr Zaldostanov je na sankční listině USA i EU za podporu ruské anexe ukrajinského Krymu.

Doporučujeme
Antonin Blaha ( 9. května 2018 22:22 )

 Sichlhamr mozna vy v Cechach,kdyz vy jste skakali po stromech my jsme meli Velkou Moravu😂😂😂

dokola ( 9. května 2018 20:27 )

Ty jsi opravdu totálně vygumovaný tou ČT.

dokola ( 9. května 2018 20:23 )

A na co si hraješ ty ubožačko???

teqila1949 ( 9. května 2018 18:42 )

allina!! na co si hraješ ty nic neumíš,nic neznamenáš máš jedinou dobrou vlastnost dobře skáčeš!!

teqila1949 ( 9. května 2018 18:39 )

kdyby bylo víc takových politiku jako Foldyna nemá dneska mafie CSSD potíže!! Hamáček pokladník Rátha napadá jediného férového politika CSSD! Hamáčku kdybys měl polovinu jeho cti to by byl předseda CSSD ale ty jsi takový křiváček,podrazák,pokladník Rátha.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa