„Jste srabi.“ Volfová sepsula straníky ČSSD i Zemana za neúčast na Šloufově pohřbu

Autor: bud, ČTK - 
24. 2. 2018
16:48

Bývalá poslankyně za ČSSD Jana Volfová se na posledním rozloučení s Miroslavem Šloufem „obula“ do sociálních demokratů za to, že nedorazili. V rozhovoru pro Blesk Zprávy uvedla, že právě Šloufovi by měli i dnešní členové vděčit za to, kam stranu dokázal posunout. Podobný názor mají také exministr Jan Kavan nebo poslanec Jaroslav Foldyna.

Jana Volfová, která byla členkou ČSSD do roku 2004, má na Šloufa, někdejšího blízkého spolupracovníka Miloše Zemana, velmi pozitivní vzpomínky. „Byl to člověk, který dokázal pomoci,“ zmínila se v rozhovoru pro Blesk Zprávy.

Zároveň zkritizovala všechny představitele ČSSD za to, že na sobotní Šloufův pohřeb nedorazili. „Jsou to srabi. Možná si neuvědomují, že jejich korýtka jsou ta, která vyrobil Miloš Zeman nebo Mirek Šlouf,“ řekla Volfová s tím, že dorazit podle ní měl sám Zeman i vedoucí představitelé ČSSD.

Zemák dovezl ČSSD do vládních lavic

Jedním z mála, kdo ze současných nebo bývalých sociálních demokratů dorazil, byl Jaroslav Foldyna. Řekl, že Šlouf svým přátelstvím a také odbornými zkušenostmi přispěl k vzestupu sociální demokracie. „Že tady nikdo není, to svědčí o nás. V polovině 90. let uspořádal exkurzi do Polska, kde okoukal autobus – Zemáka. Ten Zemák dovezl sociální demokracii do vládních lavic, takže by tady měli být,“ zmínil.

Video Zemanův exministr Kavan: Pro ČSSD udělal Šlouf mnoho - David Budai, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Podobně se na to dívá také bývalý ministr zahraničí v Zemanově vládě Jan Kavan. Podle něj měli lidé z ČSSD dorazit. „Velmi mě to mrzí, protože Mirek Šlouf udělal pro ČSSD mnoho, ale především udělal mnoho pro zvolení Miloše Zemana,“ dodal Kavan.

Podívejte se, jako to na pohřbu Miroslava Šloufa vypadalo. Kdo dorazil?

 

Doporučujeme
sendrazak ( 25. února 2018 17:42 )

A kdyby tam pan prezident na ten pohřeb šel, tak to bude zase špatně !!! Tady ti bezmozkové,by si vždycky našli důvod,jak špinit pana Zemana a pana Babiše !!! To se ale netýká paní Volfové !!

dotaz ( 25. února 2018 00:06 )

A ještě mu pomohl na Hrad, to všechno je v tej knize co v tejdnu od Šloufa vyšla. Čekám výňatky, Blesk bude mít seriál!

mislivec ( 24. února 2018 22:16 )

Komáři v cssd, to je hnus všeho hnusu.

vlajo ( 24. února 2018 21:10 )

 Pan prezident Miloš Gottwald si určitě oddechl. Co Šlouf věděl vzal sebou. Škoda někdo měl Dalíka někdo Šloufa.

janadruhou ( 24. února 2018 20:54 )

Proc by sel Ovar Sloufovi na pohreb kdyz uz ho davno nepotreboval?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa