Starostové prý hromadně odstupují, nechtějí ukázat majetková přiznání. Změkčí Babiš pravidlo?

Autor: ČTK,ivm - 
12. 2. 2018
17:41

Starostové obcí se možná dočkají zmírnění povinností předkládat majetkové přiznání. Premiér Andrej Babiš (ANO) je ochoten změny i přes negativní postoj vlády projednat ve Sněmovně. Uvedl to v pondělí po setkání se zástupci Svazu měst a obcí a Sdružení místních samospráv.

„Za mě určitě jsme připraveni o tom diskutovat,“ uvedl Babiš. Záležitost projedná ve středu poslanecký klub ANO. Kompromisní verzi zmírnění na základě novel ANO a STAN by pak měla najít skupina zástupců sněmovních stran pod vedením předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO).

Vláda podle premiéra při projednávání úprav neměla k dispozici informace o rezignacích starostů a radních, kteří se rozhodli vzdát se obecních funkcí. Podle předsedy Svazu měst a obcí Františka Lukla jsou jich už desítky. Podle předsedy Sdružení místních samospráv Stanislava Polčáka hrozí, že se zejména na malých obcích na podzim nepodaří najít dostatek kvalitních zájemců o funkce na radnicích, obce by pak museli řídit správci ministerstva vnitra.

Jedna z novel by měla zbavit starosty, místostarosty a radní, kteří tyto funkce nevykonávají na plný úvazek, povinnosti zveřejňovat v centrálním registru informace o veškerém svém majetku, což navrhli poslanci KDU-ČSL. Poslanci STAN pak navrhli, aby informace o majetku nebyly veřejné bez omezení – zájemci by se do registru mohli dostat jen na základě individuální žádosti.

Video Václav Klaus o Mynářovi a Nejedlém: Neznám je. Ale Babiš o nich mluvil záměrně. - Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

 

Doporučujeme
flesch2z ( 13. února 2018 20:22 )

STAN je naprosto zbytečná strana a ještě si tam do vedení zvolili inkludované dítě. Není důvod k výjimkám, příště budou mimo sněmovnu.

flesch2z ( 13. února 2018 20:19 )

Babiš ukázal pinďu, tak ať ho vystaví všichni, výjimka se nepřipouští.

cenda48 ( 13. února 2018 08:58 )

ale, ale, Bureši. Tohle je ta tvoje vláda odborníků, která jenom maká a maká a maká ? Tak proč, proboha ti tvoji odborníci, jak jsi sám přiznal, jednají o něčem o čem nemají informace !!!! Hochu, moc jsi toho zatím nepředvedl, tedy kromě hromady keců.

surfer ( 12. února 2018 19:27 )

a oddělení hospodářské kriminality si s tím neumí poradit?

balika ( 12. února 2018 19:25 )

Teď nastane převádění majetku na manželku, děcka, babičku, dědečka atd. Právníci nebudou stíhat.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa