Měl velké bolesti a zemřel nám v autě, popsala dcera boxera (†73) ze štábu Zemana

Autor: mah - 
11. 2. 2018
18:32

Boxer ze štábu Miloše Zemana Karel Slezák (†73) zemřel před očima své rodiny. Před smrtí byl v nemocnici - prý měl velké bolesti. Lékaři ho ovšem po vyšetření propustili. Slezák krátce nato zemřel v autě - navzdory snahám o resuscitaci ze strany svých příbuzných i přivolaných záchranářů. Serveru TN.cz to prozradila jeho dcera Barbara.

Rodina Karla Slezáka již v pátek upřesnila, že muž, který 27. ledna ve volebním štábu Miloše Zemana napadl novináře, zemřel na následky vnitřního krvácení. Příbuzní rovněž média požádali o klid. Mlčení ovšem v neděli přerušila jeho dcera Barbara.

„Byl to sportovec tělem i duší, srdce měl jako zvon. Šlo o to, že v jeho věku už nebyly tepny tak elastické a jedna praskla,“ zrekapitulovala pro TN.cz příčinu smrti svého otce. Zároveň popsala Slezákovy poslední chvíle před smrtí. „Měl obrovské asi desetiminutové bolesti. Pak ho to ale přešlo,“ popsala.

Video Zemřel „boxer“ ze Zemanova štábu. Novináře Slezáka (†73) zradilo srdce? - Televize Seznam
1080p 720p 360p

Příbuzní se proto rozhodli odvézt ho do nemocnice. Po vyšetření, na které navíc musel Slezák dlouho čekat, jim však bylo lékaři oznámeno, že žádný problém nenašli. „Řekli nám, že je v pořádku, ať jedeme domů. Zemřel nám v autě,“ vzpomněla na poslední chvíle se svým otcem Barbara pro TN.cz.

Organismus nevydržel psychický nápor

Svého otce se v autě snažili oživovat a resuscitaci po rodině převzali i přivolaní záchranáři. Zachránit ho již ovšem nezvládli. „Organismus nevydržel ten psychický nápor... Postupně aorta praskla až k ledvinám,“ řekla Barbara.

Na závěr uvedla, že je přesvědčená, že si v nemocnici měli jejího otce nechat. „Nevím, jestli by žil, ale měl by šanci,“ zamyslela se pro TN.cz. Připojila ještě své přesvědčení, že incident, který jejího otce proslavil, se odehrál jinak. „Na veřejnosti se objevují jen sestříhané záběry, není tam ale ten nejhlavnější - z telefonu toho údajně napadeného, kde je jasně vidět, že fyzicky první na otce zaútočil, až otec zavrávoral,“ vysvětlila.

Slezák se „proslavil“ zejména videem z volebního štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu. Ten proběhl po odchodu prezidenta, kdy se na místě zdrželo několik Zemanových příznivců a novinářů. Na místě přitom zkolaboval Zemanův příznivec a novinář Milan Rokytka. Komunista a bývalý redaktor Haló novin zřejmě neuhlídal množství zkonzumovaného alkoholu, i když později tvrdil, že mu někdo dal do pití jed.

Video Novinář Rokytka ve štábu Miloše Zemana během 2. kola prezidentské volby - Studio Blesk, iDnes.cz
1080p 720p 360p

Právě to, že se přítomní novináři snažili celou situaci zachytit, se nelíbilo Slezákovi a Janu Šoltovi. Ti začali přítomné novináře napadat. Nejdříve došlo na nadávky, od těch ale incident přešel až k fyzickému střetu, který nejvíce odnesl kameraman iDnes.cz, kterému dal Slezák pěstí do obličeje.

Za napadení novinářů se Slezák s odstupem omluvil

Své činy se snažil hájit i sám Slezák. „Já tam byl pracovně. Jsem novinář, byl jsem tiskový tajemník několika ministrů. ... Bylo to normální lidské jednání a řekl bych, že bylo odůvodněné,“ říkal v bezprostřední reakci pro Blesk Zprávy.

Později ovšem otočil a za incident se omluvil prostřednictvím Syndikátu novinářů, jehož byl členem. Jednal prý pod vlivem emocí. Ani zveřejněná omluva ovšem Syndikát novinářů neodradila od toho, aby Slezáka několik dní po incidentu vyloučil ze svých řad.

Video Hosté ve štábu Miloše Zemana napadli přítomné novináře - Jakub Veinlich / Blesk
1080p 720p 360p

Doporučujeme
urim ( 12. února 2018 14:16 )

sichlhamr ( 12. února 2018 13:53 )

Bez si ho umejt prase! A vem si rejzak a kyselinu solnou! Ty musis strasne smrdet.

sichlhamr ( 12. února 2018 13:50 )

Komunisti nejsou slusni lide soudruhu! Ale Zeman ma o jednoho volice mene.

sichlhamr ( 12. února 2018 13:47 )

Ale soudruzi,v jeho nekrologu a na nahrobnim obelisku,bude stat:padl za vlast,za Zemana a za Rokytku! Byl to hrdina,jako Matrosov,nebo Pavlik Morozov. Neverim,ze Mynar,nebo Ovcacek by byli schopni neceho podobneho.

sichlhamr ( 12. února 2018 13:39 )

Ty vole,jak by Cesi mohli mit kolonie,vzdyt to byla zaprdena provincie Rakouska-Uherska.No a pozdeji se dobrovolne stali sovetskou kolonii,z cehos se dodnes nemohou vzpamatovat!A ty bys bez evropskych dotaci,jeste dnes chodil v botach,ktere jsi ukradl v armadnim skladu!Ale mozna,ze v nich behas dosud.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa