Remek končí v Moskvě. Vedení ambasády v Rusku opustí v lednu

Autor: ČTK,kal - 
31. 12. 2017
08:00

Český velvyslanec v Rusku Vladimír Remek koncem ledna po čtyřech letech opustí svůj post na české ambasádě v Moskvě. Jméno nástupce osmašedesátiletého Remka zatím není veřejně známé. Týdeník Respekt však v srpnu uvedl, že prvního československého kosmonauta vystřídá kariérní diplomat Vítězslav Pivoňka.

Ministerstvo zahraničí už dříve sdělilo, že Remek v úřadu končí po uplynutí doby, která je pro působení velvyslanců standardní. Čtyřleté funkční období není v české diplomacii závaznou normou, ale zpravidla se dodržuje. Někteří čeští ambasadoři však toto období výrazně překročili. Například Pavel Vošahlík je velvyslancem ve Vatikánu od roku 2008 a v čele ambasády v Damašku je od od roku 2010 Eva Filipi.

Podle informací Respektu bude českou ambasádu v Moskvě po Remkovi řídit Pivoňka, který je od roku 2014 českým velvyslancem v Ázerbájdžánu. Ministerstvo zahraničí jméno nového velvyslance nepotvrdilo. Rezort informace o obměnách na postech ambasadorů s ohledem na diplomatické zvyklosti nekomentuje do chvíle, kdy je nástup dotyčného oficiálně potvrzen hostitelskou zemí.

Obsazení některých velvyslaneckých míst označil při převzetí úřadu za jednu ze svých priorit nový ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO). Kromě destinací, kde se o výměně ambasadorů hovoří již delší dobu, jako je třeba Vatikán, chybí šéf zastoupení ve Švýcarsku nebo Rakousku.

Doporučujeme
rego ( 1. ledna 2018 20:46 )

krak000: Blbe, nevtírej se pořád!

tomik007 ( 1. ledna 2018 19:44 )

ANI NEMEK

krakonos500 ( 1. ledna 2018 17:55 )

Zato ty umis jem blejt na Blesku,dobytku linej.

krakonos500 ( 1. ledna 2018 17:52 )

Ono by se nam to hovadko zdenekk pralo! Zase jsi se dobytku pokadil a zrizenec ti dal sukovici po palici?

rego ( 1. ledna 2018 16:45 )

pepen: Hovvado, tak kdy mě dáš přes tlamu, sr-áči zbabělý? A svůj rodinný příběh kopřivového pedofilního par-chanta, si nech na povídání mezi tobě podobnými nulami.

Zobrazit celou diskusi
Další videa