Vydejte mě policii, požádá poslanec Růžička (ANO) Sněmovnu. Cítí se nevinen

Autor: ČTK, Mii - 
14. 12. 2017
15:08

O vydání k trestnímu stíhání chce požádat poslanec hnutí ANO Pavel Růžička Sněmovnu. Růžička to uvedl ve čtvrteční tiskové zprávě. Policie ještě před sněmovními volbami obvinila Růžičku jako městského radního Postoloprt na Lounsku kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního domu. Poslanec se cítí nevinen.

„Stále platí, že je i v mém zájmu, aby byla tato kauza co nejrychleji ukončena,“ uvedl Růžička. Tvrdí, že se ve všech hlasováních řídil slibem člena zastupitele a zákony a nikdy žádný neporušil. Ve Sněmovně by chtěl, jak uvedl, pomoci tomu, aby se „v budoucnu podobná bezdůvodná kriminalizace ostatním zastupitelům v této zemi nemohla stát“.

Sněmovna obdržela policejní žádost o Růžičkovo vydání ke stíhání v uplynulých dnech. Zvolením do dolní komory totiž získal imunitu a trestní stíhání muselo být přerušeno.

Trestnímu stíhání čelí čtyři poslanci

Růžička čelí obvinění pro podezření z porušení povinností při správě cizího majetku. Policie v případu stíhá i dalších devět městských zastupitelů. Růžička už dřív uvedl, že trestní oznámení podal neúspěšný uchazeč o nemovitost, který je prý zároveň jeho politický konkurent.

Sněmovna v novém složení po říjnových volbách již dostala žádost o vydání předsedy ANO a premiéra Andreje Babiše a místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze dotace pro farmu Čapí hnízdo. Oba podezření odmítají a podobně jako Růžička hovoří o politické motivaci stíhání. V minulém volebním období Sněmovna Babiše s Faltýnkem vydala. Poslanci budou znovu rozhodovat i o vydání poslance ODS Bohuslava Svobody v případu pražské městské karty Opencard.

Jaký názor má Jaroslav Faltýnek na své možné vydání?

Video Zástupci Demokratického bloku mají o žádosti dopředu jasno, aniž ji viděli, odůvodnil Faltýnek (ANO), proč hnutí podpořilo do čela imunitního výboru komunistu. Sněmovna už však jednou o stejné žádosti rozhodovala.. - Blesk / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
balika ( 14. prosince 2017 16:59 )

Babiš dopadne jak Parkanová, nebude vydán. A ani nikdo nebude řvát po Sněmovně, jak Kalous, že dostane všechny policajty do tepláků.

bejlas ( 14. prosince 2017 16:48 )

Jsem zvědavý, jestli si z něj soudruh Bureš vezme příklad. Za mě správný přístup, ať se ty věci můžou prošetřit. Samozřejmě se dá hodně pochybovat o nezávislosti všech, kdo to budou v současné době vyšetřovat, ale s tím se bohužel nedá nic dělat.

kurna1 ( 14. prosince 2017 16:01 )

To tě ten STBák moc nepochválí

19.3.1977 ( 14. prosince 2017 15:22 )

 Babiš a další ty co? Ty se tomu asi nepostaví čelem? ......

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa