„Neuvěřitelně lžou a jen boří.“ Babiš peskuje blok stran s Kalouskem a ODS

Autor: ČTK,var - 
15. 11. 2017
14:40

Předseda ANO Andrej Babiš odmítl, že by jeho hnutí při povolebních jednáních ostatní strany záměrně mátlo. O netransparentním jednání ANO ve středu hovořili zástupci ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a Starostů, když oznámili zformování Demokratického bloku. V něm mají spolupracovat při ustavování Sněmovny. Babiš ke vzniku uskupení napsal, že systém tradičních stran se brání a jen tak se nevzdá. Strany podle něj ve Sněmovně boří dohody a nyní navíc neuvěřitelně lžou.

„Mrzí mě to, ale opět se potvrzuje, že systém, který tu fungoval 25 let, se brání a jen tak snadno se nevzdá,“ komentoval Babiš dohodu ODS, lidovců, TOP 09 a Starostů. Tradiční strany podle něj poslaly do prezidentské kampaně někdejšího předsedu vlády a šéfa ODS Mirka Topolánka, kterého Babiš považuje za „symbol klientelismu“. „A ve Sněmovně zase jen boří, destruují a teď ještě neuvěřitelně lžou,“ uvedl Babiš.

Hnutí ANO podle něj na schůzkách partnery vždy otevřeně informovalo o požadavcích dalších stran. „Zároveň jsme se v maximální míře snažili vyjít všem vstříc, a to i na úkor pozic hnutí ANO. Nabídli jsme, že budeme plnit programové priority ostatních a chystáme je do programového prohlášení,“ uvedl Babiš. Od zařazení priorit dalších stran do programu si Babiš podle dřívějších vyjádření slibuje možnou podporu svého připravovaného menšinového kabinetu.

Video S prezidentem v Lánech: Proč uspěl Babiš ve volbách a vzpomínka na ČSSD. - Blesk TV
720p 360p

Babiš o ODS: Dohoda za stolem před novináři neplatí

Babiš uvedl, že během schůzek postup ANO strany většinou oceňují. „Bohužel hlavně u ODS platí, že dohoda za stolem před novináři neplatí, nebo je záměrně podána úplně jinak,“ řekl. Čtveřice stran dnes zdůvodnila svůj postup tím, že ANO jako vítěz voleb při jednání s ostatními stranami postupuje netransparentně a matoucím způsobem. Blok chce usilovat o dva posty místopředsedů Sněmovny, vedoucí funkce v sedmi výborech a v některých komisích.

Babiš uvedl, že mu nevadí, že strany budou jednat společně. „Stejně jsem je tak vždy vnímal. Byl bych ale rád, aby konečně byli konstruktivní, nevymýšleli nesmysly na blokování Sněmovny a my jsme konečně mohli začít pracovat pro lidi a ne pořád poslouchat ty jejich nápady na to, jak chod státu za každou cenu zablokovat a paralyzovat,“ konstatoval Babiš, který se neúčastní dnešních schůzek ANO ve Sněmovně. Zamířil místo toho do Olomouckého kraje, za hlasy má v plánu děkovat v Přerově, Prostějově a Olomouci.

Na jeho slova okamžitě reagoval šéf ODS Petr Fiala. Podle něj Babiš obviňuje celý svět, ale nejedná férově.

Doporučujeme
zdenekk ( 16. listopadu 2017 12:26 )

Neuvěřitelné je že 27 let po pádu bolševika se slovenští zkur.vysyni zloději a práskači tlačí do vlády ČR.

105105 ( 16. listopadu 2017 12:00 )

už je jasné proč ten boj , stačí si přečíst euportál, oni se vás bojí, ten strach, až se to zveřejní , tak jsem zvědav jak to budou zdůvodňovat, pane Babiš , nic jim nedarujte, je to nutné protože oni nepřestanou vydírat, jsou čistí, křišťálově čistí, to ti druzí, co ty jejich konta třeba na, no je toho hodně, tak se potřebovali skrýt za Vás

5vceskychnastole ( 16. listopadu 2017 11:29 )

„Neuvěřitelně lžou a jen boří.“ A co postavil on? Čapí hnízdo z nakradených dotací a miliardy z kuponové privatizace.

..krakonos500 ( 16. listopadu 2017 11:23 )

Soudruh estébák Blbiš se má strach a vztekle dupe nožičkama

105105 ( 16. listopadu 2017 10:13 )

No proč ne , vždyť je to nic nestojí, žerou za peníze voličů, odpovědnost vůči voličům nula, jen svoje koryto o to se bojuje

Zobrazit celou diskusi
Další videa