Topolánek si rýpl: Já mám ve vězení Dalíka, Zeman měl Snopkovou se Svobodou

1080p720p360p
Autor: zst, vr - 
11. 11. 2017
05:00

„2:1 pro Miloše“, tak komentoval Mirek Topolánek, který se přihlásil do boje o Pražský hrad, fakt, že mu prezident předhodil v jednom z rozhovorů uvězněného Marka Dalíka. Miloš Zeman má podle něj zase exministra Iva Svobodu a Barboru Snopkovou, kteří byli odsouzeni za vytunelování Liberty. Každý prý někoho zná, komentoval souvislosti Topolánek.

„Zcela bez souvislosti s prezidentskou kandidaturou musím replikovat, abychom si vzpomněli na jména Snopková a Svoboda. Takže je to 2:1 pro Miloše,“ reagoval ve Studiu Blesk Topolánek na slova Miloše Zemana z pořadu na TV Barrandov. Zeman ve čtvrtek ke spojení Dalík–Topolánek řekl: „Zcela bez souvislostí s touto kandidaturou konstatuji, že před několika málo dny nastoupil do vězení Marek Dalík.“

Video Mirek Topolánek: O rozhodnutí soudu v případě Dalíka si myslím své. - Blesk TV
1080p 720p 360p

„Každý člověk někoho zná, někoho potkal, a já za 62 let jsem těch lidí potkal spoustu, s tím se musí vypořádat voliči. Buď mi uvěří, co jsem řekl, nebo mi to neuvěří. Ta věc mě se samotného dotýká, nepokládám to v tomto smyslu za překážku v prezidentské kandidatuře. Platí to, že to se stalo, ale každý má ve svém okolí někoho, kdo má problémy,“ rozvedl svůj názor.

Výrok soudu podle svých slov sice respektuje, ale „myslí si o něm svoje“. „Snažím se být s ním, alespoň duchem, protože přeci jenom je to člověk, který mi byl velmi blízko, minimálně do roku 2006, než jsem šel na Úřad vlády. Potom to bylo podstatně komplikovanější. Neumím mu nijak pomoct,“ řekl také ke vztahu s Dalíkem a přiblížil, co pro něj v minulosti vše v rámci politiky připravoval.

„Každý člověk ve vysoké politice má něco, čemu se na Západě říká ‚spin doctor‘. Marek byl typický spin doctor, dělal základy všech mých vítězných kampaní, připravoval mě do televizních debat, psal mi základy k těm klíčovým projevům, které jsem měl. To byla jeho hlavní práce, protože jsme si velice rozuměli. On věděl, jak to cítím, jak mluvím, jaké mám výrazivo a co bych v té situaci napsal,“ popsal Dalíkovu práci. Spin doctor je kombinací krizového manažera a mediálního poradce.

Právě v Topolánkových službách se ale Dalík dostal do problémů kolem zakázky na obrněné transportéry Pandur. Soud ho poslal na pět let do vězení za podvody, žádat měl údajně půlmiliardový úplatek.

Video Mirek Topolánek v Blesku: O Zemanovi, manželce i Dalíkovi - Vera Renovica, Jan Jedlička
1080p 720p 360p

Doporučujeme
homednes ( 12. listopadu 2017 11:29 )

Topolánek a president? Otázka pro něj: Za své vlády jste si půjčili z důchodového fondu 70 miliard. Slíbil, že je tam vrátí. Kde jsou ty miliardy?

sendrazak ( 11. listopadu 2017 18:31 )

Markus..: Já seeru klacky smíchy !!! ČAU !!

sendrazak ( 11. listopadu 2017 18:20 )

zindula : Zase máte plnou pravdu,přesně tak to je !!!!

sendrazak ( 11. listopadu 2017 18:17 )

diskuse: Taky všichni my montéři z VEOLIE volíme jenom pana Zemana !!

sendrazak ( 11. listopadu 2017 18:13 )

Ta Talmanová musí mít žaludek,když na sebe nechá vlézt takové tupé hovado s takovou křivou a zlodějskou minulostí !!!! No nakonec vždyť jsou ze zlodějské strany ODS !!!!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa