Rychlý sjezd a odchod do opozice. Jihomoravská ČSSD chce restart strany

Autor: ČTK,ula - 
1. 11. 2017
20:10

Jihomoravská ČSSD chce kvůli slabému volebnímu výsledku sjezd strany nejpozději do konce února a navrhuje také odchod do opozice. Vyplynulo to ze středečního jednání krajského výkonného výboru. Požaduje také, aby vedení strany dalo na sjezdu funkce k dispozici. Řekl to krajský předseda Roman Hanák.

Obdobné stanovisko jako krajská organizace už dříve zaujala brněnská organizace ČSSD. Ta je však navíc i pro přímou volbu předsedy, zatímco krajská organizace nikoli.

ČSSD v říjnových sněmovních volbách zaznamenala velký propad, když získala 7,27 procenta hlasů. Před čtyřmi lety volby vyhrála s více než dvacetiprocentní podporou voličů a poté vytvořila koalici s ANO a KDU-ČSL. Tehdy získala 50 mandátů, nyní jich má 15. Vedení by podle Hanáka mělo dát funkce k dispozici a delegáti sjezdu rozhodnou, zda jim je ponechají, nebo zvolí vedení nové. Hanák uvedl, že zatím žádná konkrétní jména nepadala.

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek komentuje po tiskové konferenci neúspěšné volby:

Video Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek komentuje po tiskové konferenci neúspěšné volby. - Jakub Veinlich CNCenter
1080p 720p 360p

Hanák: Vsaďme na nové tváře

Nově zvolený jihomoravský poslanec a bývalý primátor Brna Roman Onderka (ČSSD) už dříve prohlásil, že strana doplatila na „vyvraždění mnoha názorových proudů, které na sebe vázaly další straníky a voliče. Jmenoval například bývalé hejtmany Jiřího Zimolu nebo Michala Haška a dosluhujícího poslance Jeronýma Tejce. Právě ten letos v březnu kandidoval na sjezdu do vedení strany a navrhoval změnu, ale nebyl úspěšný. Proto odešel z volební kandidátky.

Hanák i v souvislosti s možností návratu bývalého premiéra Jiřího Paroubka do strany uvedl, že by se sociální demokracie měla zaměřit spíše na nové lidi, než sázet na staré tváře.

Miloš Zeman okomentoval pro Blesk.cz pád ČSSD:

Video Miloš Zeman o pádu ČSSD - Blesk TV
1080p 720p 360p

Volby vyhrálo s velkým náskokem hnutí ANO před ODS a Piráty. Do Sněmovny se dostali ještě zástupci SPD, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN.

Doporučujeme
zdenekk ( 2. listopadu 2017 17:24 )

Rychlý odjezd do pr,dele sockomouši a vezměte sebou ANO-neokomouše a klasické komouše , pak bude opravdu líp.

kalina107 ( 2. listopadu 2017 16:45 )

Vzhledem k tomu , že Sobotka zatím prohrál všechny volby co za jeho předsedování byly a tyto poslední už jsou na hraně , tak si členové ČSSD asi odsouhlasí na sjezdu který bude bůhvíkdy , snad za několik let , že je Sobotka povede dál , do dalších už definitivních voleb . De bi li ta členů ČSSD je už za hranicí všeho .

jen-pro-mne ( 2. listopadu 2017 02:43 )

celoživotní parazité a zlodějští kmotři SRALBOTKA, HOVNANEC, ZAOSRÁLEK, HŇUPÁČEK, ŠTĚK, VALACHOVIČNA, MARXISTOVIČNA, stalinistické zlodějsko pučistické mafie SOCANI i nadále zůstanou ve svých korytech

tramping ( 1. listopadu 2017 22:09 )

moiaza : Velmi správně !!! Kdo jinému jámu kopá,sám do ní padá a je to tak správně !! Tak Fialo s celou prolhanou ODS,jsi na řadě !! Tomu věř,že ti to lidi spočítají,jako Sobotkovi !! Ještě se musíš dát dohromady s dementním KALOUSKEM a bude vymalováno !! No ale snad tě Mareček Bendů s Mirkou Němcovou a tou Uzeninou poučí,jak se máš chovat ! že ??

sexymozek ( 1. listopadu 2017 21:35 )

Socani okecávají výsledek voleb, ale nikdo zatim neřek pravej důvod katasrofy, ten důvod je spolčení s Kalouskem!!!!!!! Spolčit se před volbama s největším škůdcem republiky v dějinách a dojebat kvůli němu úspěšnou vládu........no, to přece nemohlo jinak dopadnout!! Já se vůbec divim, že do Sněmovny prolezli. Nikdo se nepoučí, že spolčení s Kalouskem je jistá smrt....je to marný, je to marný, je to marný! A dobře vám tak , intrikáni!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa