Čunek odmítl zaplatit Zemanovi cestu na Zlínsko. Ovčáček: Trapné, jedeme jinam

Autor: ČTK,ula - 
13. 10. 2017
08:40

Prezident Miloš Zeman nezavítá v listopadu na původně plánovanou cestu do Zlínského kraje. Cestu zrušil poté, co hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) prezidentovi oznámil, že delegaci zaplatí jen oběd či večeři do 30 tisíc korun. Uvedl to v pátek web Aktuálně.cz. Podle Hradu krajská návštěva nebyla zrušena, ale prezident místo toho zavítá do Olomouckého kraje. Náklady na prezidentské návštěvy se pohybují v řádu statisíců a většinu z toho platí kraje.

„Pan prezident si návštěvu Zlínského kraje nakonec rozmyslel,“ řekl Aktuálně.cz Čunek s tím, že mu to Hrad oznámil zhruba před dvěma týdny dopisem. Podle hejtmana by si prezident měl cesty hradit ze svého rozpočtu. „Ale napsal jsem panu kancléři (Vratislavu) Mynářovi, že zaplatíme částku až 30 tisíc korun za oběd nebo večeři, zkrátka jak si vybere,“ uvedl hejtman. Považoval jsem to za velký benefit, ale zkrátka mi oznámili, že do našeho kraje tedy nepojedou, dodal.

Připomeňte si, jak Jiří Čunek mluvil o konci koalice se Starosty:

Video Jiří Čunek o rozbití koalice se Starosty - Blesk/Zuzana Štíchová
720p 360p

Ovčáček: V Olomouckém kraji bude fajn

„O peníze v zásadě nejde. Jde o hrozně trapné a mediálně vděčné kopání do kotníku. V Olomouckém kraji bude fajn,“ uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
Zeman zahájil další kolo krajských cest v polovině září. Do té doby byl v každém čtyřikrát a kraje jeho návštěvy stály přes 17 milionů korun.

Další výdaje mají s prezidentovými cestami města a obce, na jejichž bedrech je zajištění tribun a ozvučení pro setkání s veřejností. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN) chce prosadit, aby se v budoucnu na financování návštěv podílela prezidentova kancelář. Zeman to odmítá.

„Vyžeňte ho, nebo ho zabiju.“ Zeman hrozil kameramanovi:

Video „Vyžeňte ho, nebo ho zabiju.“ Zeman hrozil drsně novináři - Česká televize: Newsroom 24
720p 360p

Hrad nesouhlasí rovněž s názorem člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jana Outlého, podle kterého by měl své cesty v době prezidentské kampaně vzhledem k opětovné kandidatuře zvážit. Případně by měl zahrnout náklady na setkání s občany jako bezúplatné plnění do volebního limitu, který činí 50 milionů korun.

Prezident si ale nemyslí, že jsou jeho návštěvy předvolební kampaní. Zdůraznil, že pokud by začal jezdit do krajů nyní, mohla by to být kampaň, ovšem on regiony navštěvuje od začátku výkonu mandátu. Za kampaň své výjezdy nepokládá taky kvůli tomu, že nikoho nevyzývá k tomu, aby mu v prezidentské volbě příští rok dal hlas.

Doporučujeme
poblion ( 14. října 2017 08:24 )

Co chcete od farizejských lidovců. Ti jen ožebračují hloupé lidi pod kuratelou nějakého boha a žijou si vybraní jedinci nad poměry. Že pani poslanci lidovců a páni faráři. Víme co se vozí v autech farářů a chudý člověk dává peníze do kasičky na opravu kostela. Kolik tam je peněz, kde končí, kdo to daní? To už lidovecký Čuně a Jurečka neříkají, co?

Libby ( 13. října 2017 18:46 )

Já jsem fakt nadšená z pana Čunka.On se dokázal postavit panu prezidentovi a nechce mu platit jeho kampaň? Co jiného to je. A za naše prachy. Bravo!

cenda48 ( 13. října 2017 15:11 )

Á pozor ! Kluci černop.delnický horečně shání hlasy do voleb. Teď se k tomu přidalo to přiblblo jurečkovo, to bude hlasů navíc ! Ale nějak jim, pitomečkům, vypadlo z paměti, že oni sami jsou zloději z největších - viz zločinecké církevní restituce.

105105 ( 13. října 2017 14:42 )

divím se, že se nechá Blesk prezentovat, takovým parazitem , co tady ničí diskuzi, pořád stejnými bláboly ,

zdeenna ( 13. října 2017 14:16 )

krakonoši 500 nejsem volič ani TOP ani KDU,ale jsem ráda,že konečně někdo-p.Čunek nastrká peníze,které patří kraji do přiblblých návštěv Zemana !!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa