„Zemřel skvělý chlap a zdatný horal.“ Po Klepšovi truchlí TOP 09 i Šlechtová

Autor: Mii - 
12. 10. 2017
15:25

Smrt náčelníka horské služby Adolfa Klepše (53) členy TOP 09 tvrdě zasáhla. Shodují se, že Klepš „byl skvělý chlap, na kterého nikdo nezapomene“. Smutek vyjádřil i exministr zdravotnictví Leoš Heger, jenž náčelníka horské služby oživoval. A ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO), která zprávu o smrti přinesla. Muže postihla při tradičním výstupu TOP 09 na nejvyšší českou horu Sněžku náhlá srdeční slabost.

„Adolf Klepš byl skvělý a rovný chlap. Svůj život odkázal pomoci druhým a vždy ke všemu přistupoval s maximální odpovědností. Bude nám navždy chybět,“ uvedl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Zároveň poděkoval, že měl tu možnost s Klepšem spolupracovat.

Podobně pozitivně vzpomíná na náčelníka horské služby bývalý ministr zdravotnictví a lídr královéhradecké kandidátky Leoš Heger. Klepše po jeho zkolabování oživoval. „Adolf Klepš byl zdatným horalem a spolehlivým člověkem, kterého měli všichni rádi. Muž, na kterého nikdo nezapomene,“ sdělil Heger.

„Adolfe, šťastnou cestu... Není co říct, snad jenom že ti moc děkujeme za to, že jsi byl. Zůstáváš s námi,“ rozloučil se také předseda krajské TOP 09 Aleš Cabicar.

Vzpomínku Klepšovi věnovala i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Horskou službu zřizuje právě její ministerstvo. „Pan náčelník Klepš sloužil jako člen horské služby naší zemi. Jako náčelník horské služby vykonával službu pro stát, pro lidi. Pomáhal při úrazech či komplikacích v každém období nejen na horách. Školil dobrovolníky pro horskou službu i hasiče a ostatní složky IZS. Byl to dobrý člověk. Mně osobně je velmi líto, že nám odešel. Přeji jeho rodině a přátelům upřímnou soustrast. Bude nám a horské službě chybět,“ sdělila Šlechtová pro Blesk.cz.

Osudový výšlap na Sněžku

Klepš byl náčelníkem krkonošské horské služby od roku 2001. Před tím působil jako zastupitel města Špindlerův Mlýn a od roku 2016 jako zastupitel Královéhradeckého kraje. V politice celý život vystupoval jako nestraník, poslední léta se sympatiemi k TOP 09, za které kandidoval. Strana s ním pro nadcházející sněmovní volby počítala na královéhradecké kandidátce.

Akutní zdravotní problémy Klepše postihly 1. října při tradičním výstupu TOP 09 na Sněžku. Na cestě zkolaboval a po první pomoci, kterou mu poskytl přítomný exministr Heger, jej vrtulník převezl do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Deset dní poté zemřel. Příčinou smrti byla náhlá srdeční slabost.

Doporučujeme
pleskac ( 17. října 2017 20:17 )

Zdatný horal ; -D ? Chcípak a podvodník to byl.

janova ( 13. října 2017 12:51 )

Paní Šlechtová přeje upřímnou soustrast. Na tak vysokém postu by mohla vědět, že soustrast se zásadně nepřeje, ale např. "Přijměte upřímnou soustrast..". Tak paní Šlechtová, zpátky do školy!!!!!

carmin ( 12. října 2017 16:35 )

odporné klerofašistické hyeny hrob09stan zneužívají smrti člověka ke své volební propagandě, vždycky když si člověk řekne ,že pravicové zrůdy nemohou klesnout hlouběji, pokaždé ho vyvedou z omylu odporné hyeny top09stan ,lidská spodina co kradla s ods volební mandáty se pase na smrti aby ukořistila korýtka u žlabu rozkrádaček církevních tunelů kolaborantů s nacisty Bývalý ministr zahraničí a EX předseda TOP 09 stanKarel Schwarzenberg navrhoval, aby Česko přijalo půl milionu uprchlíků s tím, že by si je mezi sebe měly rozdělit jednotlivé české domácnosti. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Svedectvi-o-tom-co-pry-rekl-na-jednani-Schwarzenb erg-o-imigraci-a-vydesilo-to-i-Sobotku-407764 TOP09 stan Schwarzenberg: Přijetí uprchlíků? Nesmíme se ohlížet na hlasy z Dolních Prčic uprchlíky musíme přijímat ,bez ohledu na názor voličů .......http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Schwarzenberg-Mrzi-me-ze-nejsem-prezident-Prijet i-uprchliku-Nesmime-se-ohlizet-na-hlasy-z-Dolnich-Prcic-351672 Chybí tu odvaha jít si za vlastním názorem, za tím, co považuji za správné. .........což je přijímat islámské syrské uprchllíky , viz kdu, zel, topstan, ods ods, topstan, kdu ,ANO chystají nové daně ,znovu poplatky v nemocnicích ,proti je pouze ksčm a čssd http://www.blesk.cz/clanek/volby-volby-2017/484855/vrati-se-poplatky-do-nemocnic-politici-o-nich-p red-volbami-zase-uvazuji.html pravice zavádí další daně ,nestačilo jim zvýšit dph z 5% na 19% a zvýšit desítky poplatků a zavádět nové typy daní (povodnová,uhlíková,u lékaře,za léky) proti jsou ksčm a čssd ods,topstan,kdu ...čistě zločinecké organizace ,církevní tunely ,fotovoltaika, kuřbuřti cia, usa, nato, rekordní zadlužovači, omlouvači sudetským náckům, klerofašisti, rekordní zvyšovači daní, škrtiči ekonomiky, zloději volebních mandátů ,tuneláři bankovního sektoru, zloději privatizací a předražených státních zakázek, nepřetržité korupční kauzy

Zobrazit celou diskusi
Další videa