Další obvinění v kauze Čapí hnízdo: Politička ANO neměla sílu dojít ani na poštu

Autor: base, ČTK - 
12. 10. 2017
10:45

V souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo policie obvinila i náměstkyni jihlavského primátora z hnutí ANO Janu Mayerovou. Uvedla to čtvrteční Mladá fronta Dnes s odvoláním na vyjádření náměstkyně. Mayerová je od letních prázdnin ve stavu nemocných. Podle deníku uvažuje o tom, že se do vedení radnice nevrátí na plný úvazek. Rozhodne se prý do konce října.

„Dle informací od mého právního zástupce se mě obvinění týká. Obálka přišla, je na poště. Jen jsem ještě nenabrala dost sil, abych si to vyzvedla,“ uvedla náměstkyně pro MfD. Mayerová žádost o dotaci na Čapí hnízdo před lety podepsala.

Kvůli dotaci na Čapí hnízdo už policie obvinila předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedu Jaroslava Faltýnka, který je lídrem kandidátní listiny ANO pro sněmovní volby v Kraji Vysočina. Mayerová na kandidátce figuruje na 10. místě. Krajský předseda ANO Josef Kott ČTK v pondělí řekl, že kvůli této kauze změny na kandidátní listině nepředpokládá.

ANO je v jihlavské koalici spolu s ČSSD a lidovci. Mayerová má podle deníku od těchto stran podporu, aby pokračovala ve funkci až do pravomocného rozhodnutí soudu.

„Pokud nepadne rozsudek, tak se na ni dívám jako na nevinnou,“ řekl deníku primátor Rudolf Chloupek (ČSSD). Proti Mayerové se nestaví ani lidovecký náměstek primátora Jaromír Kalina, uvedla Mladá fronta Dnes. Kalina je také trestně stíhán, a to v kauze týkající se vodovodů a kanalizací v Jihlavě.

Podívejte se na volební klip ANO:

Video Volební klip hnutí ANO - hnutí ANO
720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
dave1987 ( 23. října 2017 15:47 )

Co to ma so Slovenskom spolocene, on si kope iba za seba. Vy ste si zvolili co mate.

eliska963852 ( 12. října 2017 14:19 )

Babiš s sebou stáhnul docela dost lidí. Kamarádit se s komunistickým udavačem se nevyplácí.

mislivec ( 12. října 2017 12:06 )

Ako hluboko jsme klesli, že si necháme rozvracet vlast Slovákem? Kurvahošigutntag po Slovensku. Koupim si vás všetkých aj keď sa vám to nelíbí - viz jak nabyl bohatství, koszelecký uz. Apod. Klekli na ně NAŠI - to není Blavská stb, ale česká finanční správa, co je pro Bureše NAŠI. A to Češi strpíte?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa