„Vyžeňte ho, nebo ho zabiju.“ Zeman má na krku další skandál ve Štrasburku

Autor: ČTK - 
11. 10. 2017
14:10

Dlouhodobě negativní vztah prezidenta Miloše Zemana vůči novinářům se projevil i během jeho úterní návštěvy sídla Rady Evropy ve Štrasburku. Zemanovi vadila přítomnost kameramana České televize, když se svými spolupracovníky a ochrankou procházel foyer budovy. Na záznamu České televize prezident vyzval členy svého doprovodu, aby kameramana vyhnali, jinak ho zabije.

Vyžeňte toho kameramana, nebo ho zabiju,“ řekl Zeman ve Štrasburku na záznamu, který na sociálních sítích zveřejnili tvůrci pořadu Newsroom ČT24. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček serveru Novinky řekl, že se jednalo o zcela adekvátní reakci, protože kameraman se „snažil úporně plést panu prezidentovi do cesty“. Televize podle něj „už dlouho lačně číhá, zda prezident, který má neuropatii, někde při chůzi neklopýtne“.

Video „Vyžeňte ho, nebo ho zabiju.“ Zeman hrozil drsně novináři - Česká televize: Newsroom 24


Zeman ani v minulosti neváhal na adresu novinářů opakovaně použít silných slov, když mluvil o likvidaci či střílení novinářů. Hrad ale tvrdí, že výroky jsou bonmoty vyřčené se zjevnou nadsázkou, kterou novináři či s nimi spříznění politici nepochopili.

Média připomínají například Zemanův kontroverzní výrok při květnovém setkání s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem v Číně. „Jsou tady jiní novináři? Novinářů je příliš mnoho, je třeba je likvidovat,“ řekl český prezident Putinovi při příchodu do jednacího sálu. „Není třeba likvidovat, ale snížit jejich počet, to ano,“ reagoval tehdy Putin.

Zeman před Parlamentním shromážděním Rady Evropy označil protiruské sankce za nefunkční a ruskou anexi ukrajinského Krymu za „fait accompli“, tedy za hotovou záležitost. Zmínil se také o možnosti ruské kompenzace ve prospěch Ukrajiny. Jeho výroky pobouřily politiky v Kyjevě a ukrajinská média označila Zemanova slova za „skandální“. Český premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že Zeman neměl k projevu o protiruských sankcích a anexi Krymu mandát české vlády a že jeho vyjádření jsou v příkrém rozporu se zahraniční politikou České republiky.

Video „Pitomci…“ Zeman se naštval, když se Blesk ptal na sedánek s Nagyovou. - Blesk TV

Doporučujeme
mrdounberlusconi ( 12. října 2017 12:29 )

zdenekk souhlasim

tatazdenek ( 12. října 2017 08:44 )

105105 nemyslíš ten tvůj blábol vážně že, soudruhu zaprděný proletáři ?

zdenekk ( 12. října 2017 08:40 )

105105 a už sis nasadil zuby , prďolo ?

105105 ( 12. října 2017 08:39 )

nauč se slušnému vyjaadřování, ale co se dá od vás havloidů čekat, jaký pán taky krám

rego ( 12. října 2017 08:38 )

105105: Chcípáku, objev se na veřejnosti a trápení budeš mít z krku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa