Zeman se radil s Pelikánem a Válkovou. Věznice se zlepšily, o Čapím hnízdě pomlčeli

Autor: jer, ČTK - 
23. 9. 2017
15:53

Prezident Miloš Zeman se svými experty a ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO) ocenili, jak se za uplynulé roky zrychlilo soudní řízení a k lepšímu změnilo vězeňství. Úkolem do budoucna je podle nich zkvalitnit výběr soudců. Pelikán to po dnešní více než čtyřhodinovém jednání v Lánech řekl novinářům. O konkrétních kauzách se podle ministra při schůzce nemluvilo.

„Myslím, že jsme se shodli na tom, že tím hlavním úkolem teď je přijmout jasná pravidla pro výchovu a výběr nových soudců tak, aby skutečně ti nejlepší z každé generace vstupovali do justice,“ uvedl Pelikán. Jednání označil za příjemnou a otevřenou debatu o stavu justice.

V oblasti vězeňství podle něj expertní tým konstatoval, že se povedlo nastartovat kroky směřující ke snížení počtu vězňů.

Předmětem debaty byl i projekt elektronických náramků, které by měly sledovat výkon trestu domácího vězení a ulevit tak přeplněným věznicím. Jejich dodávku pozastavily námitky vůči tendru. Ministr k tomu uvedl, že dostal „nějaké pozitivní zprávy“ a během příštího týdne bude moci sdělit více.

Účastníci jednání podle něj neřešili ani kauzu Čapí hnízdo, ani ústavní žalobu kvůli použití odposlechů v korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. „Já o tom ani nevím,“ řekl k Rathovu kroku ministr. „My jsme se vůbec nebavili o konkrétních kauzách, protože si myslím, že není správné, abychom debatovali konkrétní případy,“ dodal.

S prezidentem se dříve sešel také Andrej Babiš. Ten s ním kauzu Čapí hnízdo, ve které Zeman šéfa ANO několikrát podpořil, řešil:

Video Babiš o schůzce se Zemanem: Řešili jsme naše zdraví. - Blesk TV
720p 360p

Zeman před týdnem uvedl, že o případu Čapího hnízda hovořil s Pelikánem během jejich úterní schůzky na Hradě, protože ho zajímal ministrův názor na případ, v němž byl vydán k trestnímu stíhání šéf ANO Andrej Babiš. Pelikán již dříve uvedl, že policejní žádost Sněmovně o vydání Babiše má ovlivnit volby. Podle Zemana by celá kauza mohla být policejní provokací. Policie i žalobci se proti tomu ohradili.

Video Miloš Zeman o dotacích pro Čapí hnízdo - Blesk TV
1080p 720p 360p

Doporučujeme
rego ( 23. září 2017 21:01 )

Věznice se zlepšily, čerpací agent Bureš a proruský ksindl Ovar nástup do tepláků a do separace!

pokrok ( 23. září 2017 16:39 )

O Čapím hnízdě pomlčeli proto - protože všichni tři už v něm dávno sedí !!! A to jak Zeman,- tak Pelikán , tak i Válková .

zdenekk ( 23. září 2017 16:25 )

Dva blbci a jedna blbka se radili jak vydr.bat se stíháním jejich vůdce Bureše.A tohle opravdu ještě někdo chce volit. Primitivů se neptám, je to zbytečné že ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa