Splněný sen Zemana i jeho hůlky: Konečně se setkal s Trumpem. A Putin ho pozval do Soči

Autor: simao,Vera Renovica - 
20. 9. 2017
17:50

Americký prezident Donald Trump (71) měl kravatu nakřivo, český prezident Miloš Zeman (72) byl rozcuchaný jako chlapeček. Ale to nevadí! Po měsících trápení a posměšků se totiž konečně setkali tváří v tvář!

Na slavnostní recepci v luxusním hotelu Lotte New York Palace u příležitosti Valného shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku se český prezident dostal k Trumpovi na “handshake”. To je v překladu potřesení ruky před oficiálním fotografem, které americký prezident a jeho manželka Melania (47) absolvují s každým z několika desítek návštěvníků.

Zeman se tvářil tuze vesele. Asi proto, že nebyl velkým fanouškem exprezidenta Baracka Obamy (56), s nímž recepci absolvoval už dvakrát. Zato Trumpa podporoval už během jeho prezidentské kampaně. 

Jenže… nemluvili!  

Zatímco z minulých let, kdy se podobně setkával s Obamou, hýřil Zeman průpovídkami alespoň o pár slovech, co mezi sebou s americkým protějškem prohodili, letos nebylo nic.

Paní redaktorko, obávám se, že nejste informována o průběhu organizace závěrečné recepce prezidenta Spojených států. Probíhala stejně tak, jako minulý rok s prezidentem Obamou, to znamená tam hosté této recepce přijdou, potřesou si s prezidentem a jeho paní rukou, nechají se vyfotit a zase odejdou. Takže tam není čas na žádné projevy a žádné jednání,“ odpověděl na dotaz Blesku. 

Video Konečně to přišlo: Zeman se setkal s Trumpem - Vera Renovica
720p 360p

Návštěva možná nebude

Z neschopnosti Zemana se sejít s Trumpem si lidé dělali legraci. Údajně ho pozval telefonicky do Washingtonu, v dubnu se však setkání neuskutečnilo a Zeman dostal z Bilého domu dopis, v němž bylo ve stručnosti Babišovské “sorryjako”.

Pak se začalo spekulovat, že ho Trump kvůli podpoře kontroverzních zbrojařských firem vlastně ani vidět nechce. A nový český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček (54) upadl v nemilost Hradu, že “rande” neumí zařídit.

Zeman včera dodal, že o návštěvě Washingtonu s Trumpem nemluvili, dokonce připustil, že by se nemusela odehrát! „Kdy a zda dojde k této návštěvě je nyní na americké straně a já jsem prezident České republiky a prezident ČR se nikdy nepodbízí a nikdy se nedožaduje jakékoliv návštěvy,” odpověděl Blesku. 


Naopak u ruského prezidenta Vladimira Putina „kvetla“ Zemanovi pšenka. Pozval totiž českou hlavu státu na návštěvu do Soči. Prezident to řekl českým novinářům na tiskové konferenci v New Yorku, kde se zúčastnil všeobecné rozpravy Valného shromáždění OSN. Zeman poznamenal, že pozvání přijal, protože to považuje svým způsobem za vyznamenání. Navštívit chce i další ruské regiony. Původně se mluvilo o tom, že zavítá do Moskvy, Jekatěrinburgu a Tatarstánu. Do Ruska by měl český prezident odletět 20. listopadu.

Video Zeman v USA: Ivanu nechal doma, na oběd vyrazil s bývalkou Trumpa 
720p 360p

2015

Poprvé v OSN v roli prezidenta a na recepci se sešel s Barackem Obamou (56) a jeho chotí Michelle (53). Obama prý tehdy projevil zájem o Zemanovu hůlku. „Řekl jsem, že to je hůlka proti mým politickým oponentům. A on poznamenal: Ano, chápu, to je hůlka proti Parlamentu, že? No já s Parlamentem na rozdíl od prezidenta Obamy nemám tak zvláštní konflikty, ale hůlka se může vždycky hodit,” komentovala pak setkání česká hlava státu.  

Zeman se setkal s americkým prezidentem a jeho manželkouZeman se setkal s americkým prezidentem a jeho manželkou | 

2016

Na tomto setkání se Zeman zdržel chviličku a prý Michelle “pogratuloval k manželovi”. Pilo se kalifornské víno a český prezident byl mezi prvními, s nimiž se Obama přivítal. To už ale běžela prezidentská kampaň Donalda Trumpa, který Obamu kritizoval. A hradní mluvčí Ovčáček mezitím dal na sociální síť fotku s plackou podporující právě Trumpovo vítězství.  

Recepce s ObamouRecepce s Obamou | 

Setkání s generálním tajemníkem OSN i krajany

Setkáním s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem a s českými krajany dnes Zeman ukončí pracovní návštěvu USA. Zpět do České republiky se vydá odpoledne newyorského času (večer SELČ) a do Prahy by měl dorazit ve čtvrtek brzy ráno.

Schůzka s Guterresem by neměla být dlouhá. Oba politici by mohli hovořit o širší reformě OSN, o kterou se generální tajemník OSN snaží. Zeman by také mohl Guterrese pozvat k návštěvě Prahy.

Poslední akcí českého prezidenta před odletem bude návštěva krajanů v České národní budově. Zeman by se měl setkat nejen s představiteli krajanských spolků, ale i s rodinnými příslušníky zaměstnanců českého generálního konzulátu nebo stálé mise při OSN.

Video Miloš Zeman o Donaldu Trumpovi a setkání s ním - Blesk TV
1080p 720p 360p

Doporučujeme
socan68 ( 21. září 2017 17:57 )

Trump měl kravatu nakřivo, Zeman zase hlavu. Zřejmě to kolečko navíc hlavu převáží. Vsadím se, že Ovčáček šmíroval klíčovou dírkou a když viděl, že Trump se blíží, strčil mu do cesty Zemana. Pak už Trumpovi nezbylo nic jiného, než se Zemanem zapózovat. Trumpovi se Zeman svoji hůl do obličeje strkat neodvážil, jak je jeho zvykem doma. Trumpovi bodyguardi by ho hned zpacifikovali.

zdenekk ( 21. září 2017 10:17 )

Milouš tak usiloval o schůzku z Trumpem až se z toho vyklubal Putin. Mildo ,mám takový dojem že ty už Trumpa nikdy neuvidíš, lada na vynuceném fotu.

partyzanka.michel ( 21. září 2017 10:11 )

informatik. kretenos500 je známý špindíra ,smraďoch a dobytek.

partyzanka.michel ( 21. září 2017 09:53 )

kretenos500 jentakjen Gregorová hledá nabíječe, prej jsi stejné čuně nemyté jako Koptík.

krakonos500 ( 21. září 2017 09:51 )

Opakujes stale vety tve hodne sestricky,slinto ubulenej. Tak uz ji poslechni a mazej se vykoupat,smrade linej.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa