„Už žádný New York ani Saint-Tropez?“ Trumpové se nechtělo dřít roky v Praze

Autor: Mii - 
12. 9. 2017
15:35

„Nejoblíbenější ex“ současného amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana Trumpová se ucházela o pozici americké velvyslankyně v Česku. Z nápadu rodačky ze Zlína byl nadšený jak český prezident Miloš Zeman, tak Trump. Své exmanželce řekl, že pokud po místu touží, tak jí ho poskytne. Trumpová to uvedla pro New York Post. Americkým velvyslancem v Česku se nicméně stane Steve King, matka tří Trumpových dětí to odmítla.

V jednu chvíli to Ivaně připadalo jako skvělý nápad. Být americkou velvyslankyní v Česku. Jak Česko, tak Ameriku zná perfektně, je celosvětově známá a vztah obou zemí by se o poznání zlepšil – přece jen je bývalou manželkou současného amerického prezidenta.

Trumpové nic nestálo v cestě. Miloš Zeman se nechal slyšet, že by ji jmenoval. Pražský hrad dokonce oznámil, že by to byla „skvělá volba“. Stejně tak Donald Trump by se jmenováním neměl problém, a dost možná by byl rád. „Můj ex řekl: ‚Ivano, jestli tu pozici chceš, tak ti ji dám,‘“ sdělila Ivana Trumpová na módní přehlídce amerického návrháře Dennise Bassoa.

Bývalá modelka a podnikatelka se ale nakonec rozhodla o diplomatický post neusilovat. Důvod? Musela by změnit životní styl, do čehož se jí nechce. „Musela bych být čtyři roky v Praze, takže žádný New York na jaře a na podzim a Saint-Tropez v létě,“ vysvětlovala Trumpová pro New York Post. „Mám ráda svoji svobodu a volnost, dělat si, co chci, jít kam chci a s kým chci. Tak významnou pozici vlastně nepotřebuju, a navíc je to klasická osmihodinová práce,“ dodala.

„Byla bych dobrá velvyslankyně? Byla, protože dokážu vyjednávat, jsem člověk se zkušenostmi v podnikání a jsem zábavná. Nicméně bylo by to hodně práce, tak jsem řekla, že ne,“ uzavřela vysvětlování Trumpová, která se nedávno upsala ke vzniku knihy o výchově jejích dětí nazvané Vychovávání Trumpů.

Velvyslancem bude King

Americkým velvyslancem v Česku se tak místo Ivany Trumpové stane Stephen King. Nominaci ještě musí potvrdit americký Senát. King vystřídá Andrewa Schapira, který post vykonával od září 2014.

Novým americkým velvyslancem v Česku tak bude bývalý vyšetřovatel FBI se zaměřením na státní korupci, který pochází z jižního Wisconsinu a má bohaté podnikatelské zkušenosti. Sám přiznal, že v Česku nikdy nebyl a česky neumí. Chce se ale česky učit.

Z rozvodu vyšla zajištěná

Ivana Trumpová, rodným jménem Zelníčková, je bývalou modelkou a lyžařkou. S Trumpem se vzali v roce 1977 a mají spolu tři děti – Ivanku, Donalda jr. a Erica.

Rozvod proběhl o 14 let později a doprovázely jej komplikace. Podle Ivany byl její bývalý manžel notorickým lhářem a už když byli spolu, se setkával se svojí pozdější manželkou Marlou Maplesovou. S Trumpem se ale nakonec dohodli, že Ivana dostane 350 milionů v hotovosti, několik nemovitost, a alimenty v hodnotě 7,5 milionu na děti. Pro sebe navíc ročně dostávala 8,7 milionu.

VIDEO: Spokojenost nepanuje ani v Trumpově aktuálním vztahu se Slovinkou Melanií. Nechtěla se s ním vodit za ruku.

Video Melania Trump se s manželem vést za ruku nechtěla. - Reuters
720p 480p 360p 240p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
ganzanie ( 12. září 2017 18:13 )

enigma patří k mé oblíbené muzice, např. Return To Innocence to jenom aby řeč nestála

enigma ( 12. září 2017 16:58 )

Kdyz ji srovnam s Klyviji nebo jak se tomu rika Klausovou ..... Zas takova drina a tim mene moc slozita to teda byt asi nemuze.

Monikay ( 12. září 2017 16:31 )

Trumpové jenom déle docházelo, že jde o práci

ivoadler ( 12. září 2017 16:31 )

Kdepak velvyslankyně! To by musela dělat a na to ona není zvyklá.

ganzanie ( 12. září 2017 16:13 )

když náš pan president je popleta, ivanka je dávno za vodou, náš pan president má i jiné kixi, v nejhorší době dal milost odsouzenému vrahu a zlodějíčkovi kájínkovi na doživotí, odsouzeného naší justicí, tím popřel naší slavnou "justici" to aby se v tom čert vyznal

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa