Klaus: V Evropě zuří válka, ohrožuje naše životy a prosperitu. Opusťme EU

Autor: simao - 
31. 8. 2017
10:57

Poté, co Miloš Zeman v pořadu Blesk.cz varoval před tím, že válka s teroristy se může přesunout do Evropy, se Václav Klaus nechal slyšet, že Evropa již bojištěm je. Ovšem nejen kvůli teroru a migrantům. Český exprezident vyrazil tento týden do Německa – podpořit kritiky Angely Merkelové v jejich předvolebním boji. Němce při svém projevu v Hofheimu varoval, že právě jejich země je současným evropským bojištěm.

„Dnes se dá bez nadsázky hovořit o válce v Evropě,“ varoval v Německu Václav Klaus. Nejde dle něj však pouze o válku s teroristy, před kterou varuje např. jeho nástupce v čele Česka Miloš Zeman.

Podle Klause jde o tuhý boj proti multikulturalismu, masové migraci, ale třeba i nedobrovolné unifikaci a standardizaci v EU či politické korektnosti, které mají dle něj, bohužel, silnější „dělostřelectvo“.

Jedním z důsledků tohoto boje je i to, že v Evropě je stále více potlačeno volné myšlení, varoval Klaus. Podle Klause jsme však především svědky postupné likvidace evropské kultury, tradic a hodnot. A také ohrožení evropské prosperity.

Merkelová, Schulz a evropské elity na ráně

„Vím, že jste v Německu před důležitými volbami. My v České republice také,“ vzkázal Klaus. Do Německa se vydal podpořit opoziční Alternativu pro Německo (AfD), která v průběhu předvolební kampaně ještě ostřeji než dříve kritizuje kancléřku Angelu Merkelovou, ale třeba i jejího rivala a bývalého šéfa europarlamentu Martina Schulze, lídra SPD.

Obě jména – Merkelovou i Schulze – Klaus zmiňuje jako zástupce tábora, proti kterému se dnes bojuje. „Německo je podle mého názoru dnešní bojové pole Evropy,“ podotkl s tím, že právě v Německu, nikoli v jiných evropských zemích, se dle něj řeší dnešní konflikt o budoucnost Evropy.

Video Klaus měl party: Přišel Zeman, Nečasovi, Duka i Forejt - Lukáš Červený, Jan Jedlička, David Vaníček

„Nejsem si úplně jist, zda Němci vidí svou současnou roli a zodpovědnost v celé své šíři, hloubce a významu,“ zapochyboval Klaus a otevřel otázku, zda si Němci uvědomují i „obrovskou manipulaci“ a „indoktrinaci“ evropskými elitami.

Macron horší než známé zlo

Klaus je přitom známý euroskeptikem. „Nejsem nepřítelem Evropy, jsem nepřítelem lidí, kteří zastupují Evropskou unii, evropskou integraci v její současné podobě,“ vysvětloval v německém projevu.

Navezl se přitom i do současného prezidenta Francie Emmanuela Macrona, mluví o něm jako o „fenoménu Macron, který dokonale zapadá do současného Západu“. „Je nepopsaným listem. Tabula rasa, která může být naplněna všemi druhy obsahu. To je horší než známé zlo,“ míní Klaus.

Vyzdvihuje však i téma uprchlické krize. „Dnešní masová migrace a její dalekosáhlé negativní důsledky pro budoucnost evropské společnosti, nemají na svědomí migranti, ale evropští politici v čele s politiky německými,“ podotkl Klaus.

Ohrožují naše životy, bouřil Klaus

Dnešním problémem dle Klause není soucit, milosrdenství, solidarita nebo lhostejnost. Dnešním problémem je naše budoucnost, burcuje Klaus.

„Považuji masovou migraci za nebezpečné poškození našich životů, naší kvality života, našich tradic a zvyků. To je přesně to, co považuji za nejdůležitější a nejnebezpečnější,“ varoval v Německu Klaus.

Video Klaus končí v levných knihách za 0 Kč. „Mě to neurazilo,“ říká exprezident. - Vera Renovica, Lukáš Červený

Přiznává, že se nikdy nezabýval podrobněji problémem terorismu. „Vždy jsem si myslel, že pokračování masové migrace jiných kultur a civilizací by zničilo Evropu i bez terorismu. Dnešní teroristická vlna je však nepochybně nevyhnutelnou součástí masové migrace,“ podotýká s narážkou na „neuvěřitelné a děsivé lidské tragédie“, které však snad přispějí k „masivnímu otevření očí mlčící většiny evropské populace“.

Česko by se mělo začít připravovat k opuštění EU

Evropa by přitom podle Klause potřebovala „nikoli malé změny, ale radikální změnu“. Klaus však přiznává, že měl po rozhodnutí o brexitu a vítězství Donalda Trumpa v USA „falešnou, příliš optimistickou naději“, když věřil, že v Evropě poměrně rychle uspějí strany, které slibovaly obrat v současné politice.

„Porážky našich myšlenek v Rakousku, Nizozemsku a Francii nás měly varovat,“ připouští. Poukázal i na to, že právě pozice AfD nevypadá v Německu zdaleka tak dobře, jako před rokem. Strana, označovaná kritiky za populistickou, v průzkumech strádá, na výraznější ohrožení Merkelové to zdaleka nevypadá.

K české politice podotkl, že kvůli řízení s EU ohledně kvót by měla být odpověď jasná. „Měli bychom začít přípravy k opuštění EU. Myslím, že by to byla rozumná odpověď,“ dodal Klaus.

Video Exprezident Klaus: Nastal čas začít připravovat odchod Česka z EU. - Pro Blesk - Institut Václava Klause
720p 360p

Doporučujeme
georg7 ( 7. září 2017 10:08 )

At zije AfD !!! DIKTATORKU Merkel odstranit !!!

hejhej ( 3. září 2017 14:19 )

Tři šašci z ČSSD- Sobotka, Chovanec, Zaorálek tvrdí, že muslimy nepřijímají. Včera v Ostravě jsme potkali jednu babu zababušenou v šátku a tři černé múry v doprovodu chlapa. Těžko vědět, zda šel s manželkami, babičkou, matkou a dcerou. Bylo nám na zvracení, kamžitě jsme místo opustili. Toto nám cpou do Evropy - špíny v hadrech. Odchod z EU je víc než nutný !!!!

poblion ( 1. září 2017 07:48 )

Kde jste přišel na ty eura. Seznamte se, kolik platíme do EU a kolik dostaváme a pak nebudete psát takové bludy.

kklx ( 31. srpna 2017 23:36 )

modern a jen-pro-mne .Vase matky,ty spinave,temer negramotne poulicni slapky by potrebovaly rozkopat ty svy poblity a pos..rany tlamy za to,ze vas svymi ovcovitymi smradlavymi vaginami vyblily na chodnik.

jen-pro-mne ( 31. srpna 2017 22:03 )

mezinárodní zločinec a patologický zloděj klaun Klaun Vasilis Pružiňský patří na šibenic a nikdy jinak

Zobrazit celou diskusi
Další videa