Klaus burcuje Evropu k nové sametové revoluci. Doznal se z naivity k EU

Autor: ČTK - 
12. 8. 2017
15:20

Nová sametová revoluce je podle někdejšího prezidenta Václava Klause potřeba v Evropě, protože Evropská unie nepečuje o parlamentní demokracii a přehlíží tradice. Řekl to během projevu v Polsku, kde přebíral cenu od jedné z univerzit.

Bývalý český prezident Václav Klaus v sobotu v polské Toruni převzal Jagellonskou cenu, kterou mu udělila místní univerzita. Ocenění se uděluje za mimořádný příspěvek k politickému, hospodářskému, kulturnímu, vědeckému a sociálnímu rozvoji střední a východní Evropy. Toruńska Szkoła Wyższa je soukromý vysokoškolský ústav založený v roce 2003.

V projevu, který zveřejnil na svých webových stránkách, Klaus kromě blízkých vztahů Česka a Polska připomněl rozdíly mezi oběma zeměmi, k nimž patří i hodnocení „často zmiňovaného ruského nebezpečí“. To dnes podle exprezidenta Češi vnímají méně dramaticky než Poláci.

Klaus poukázal na „naivní a neomluvitelně nezodpovědný“ vstup České republiky do Evropské unie, kterou označil za postdemokratický a nadnárodní, centralisticky organizovaný útvar. EU podle něj nedbá na parlamentní demokracii, neusiluje o volný trh a přehlíží staré evropské civilizační tradice. Suverenita jednotlivých členských zemí EU je podle bývalého českého prezidenta minulostí. Už nepřipomněl, že přihlášku Česka do EU tehdy sám podepsal.

Klaus odsoudil údajné útoky proti koncepci národního státu a tradičnímu pojetí rodiny. Obvinil evropské elity, že chtějí zničit „přirozeně vzniklé vztahy s národem, náboženstvím, kulturou a civilizací“.

Politická korektnost, multikulturalismus a „humanrightismus“ se staly opodstatněním pro potlačování svobody slova a pro umlčování opozice, soudí Klaus. Stupeň manipulace podle něj připomíná éru pozdního komunismu. Evropa proto potřebuje zásadní změnu, novou sametovou revoluci.

Doporučujeme
ruprecht286 ( 15. srpna 2017 13:55 )

Největší naivitou sametové revoluce bylo házení volebních lístků do urny Klausově ODS a taky jeho volba za prezidenta ČR! Klausovy voliče neodradila ani "opoziční smlouva" se Zemanovou ČSSD, která ve skutečnosti byla jen rozdělením zón vlivu pro následné bezskrupulózní rozkrádání státního majetku. Klaus i Zeman jsou si hodně podobní: pomstychtiví, ješitní, narcistní osobnosti s výrazným tahem na Putinovo Rusko (prezidentský systém, kdy prezident prakticky rozhoduje o všem, by se jim osobně určitě moc líbil i v Česku). Oba pocházejí z líhně bývalého "Prognostického ústavu", jinak odkladištěm agentů spojených se studiem/prací v bývalém Sovětském svazu. Prognostický ústav byl i pro naše STB tabu ! Voliči by si neměli opět plést chytrost resp. vychytralost s charakterem a před další přímou volbou prezidenta se zamyslet, zda nemocný a značně senilnějící "ruský projekt" MILOŠ ZEMAN se svou skvadrou (Nejedlý- agent Ruska, Ovčáček, Mynář,..) by měli z Hradu další 4 roky vzývat Rusko a Čínu.

flesch2z ( 13. srpna 2017 10:50 )

Proběhlo referendum o vstupu do EU? Proběhlo a výsledek známe! Tak laskavě z podepsání smlouvy o vstupu do EU Klause neobviňujte. Udělal to, co si občané přáli. To EU pěkně zpívala, když ptáčka (ČR) lapala. Klaus nás varoval.

flesch2z ( 13. srpna 2017 10:44 )

 Už nepřipomněl, že přihlášku Česka do EU tehdy sám podepsal. Ani nemusel. Protože všichni ví, že to udělal pod nátlakem, také pro nás vybojoval zachování Benešových dekretů! Taky řek, že jestli má být jediným člověkem v ČR, který brání vstupu ČR do EU, tak to tedy raději podepíše!! Což svědčí o neskutečném psychickém tlaku na jeho osobu ze strany havlistů a EU.

ivoadler ( 12. srpna 2017 17:18 )

Co se Václav dal na náboženství, začíná blbnout.

tomik007 ( 12. srpna 2017 16:56 )

toz ty is trhly jako kralik mezi dverzma

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa