„Rád bych využil léto a začátek září, abych se postupně sešel s jednotlivými členy vlády, abychom bilancovali, co se podařilo splnit z pohledu vládního programového prohlášení a koaliční smlouvy,“ uvedl Sobotka v prohlášení, které ve čtvrtek rozeslal Úřad vlády. Důležitou součástí rozhovorů má být také debata o čerpání evropských fondů.

Výsledkem rozhovorů by měla být také možná doporučení pro příští vládu. „Z každého resortu určitě vyplynou určité zkušenosti, závěry, informace, co jsme třeba chtěli zvládnout, ale nepodařilo se to z časových důvodů stihnout,“ uvedl Sobotka. Schůzky se budou většinou konat na ministerstvech, případně v sídle některé z organizací, které jim podléhají.

V září by měl kabinet také schvalovat souhrnnou zprávu, která zrekapituluje, jak velkou část programového prohlášení vláda splnila. „Aby si mohl každý občan zkontrolovat a ověřit, co se vládě podařilo naplnit. Myslím, že naprostá většina zákonů, které jsme předložili do Parlamentu, které byly spojeny s klíčovými body vládního programu, se nám podařilo prosadit,“ uvedl.

Sobotka naposledy s ministry bilancoval loni v listopadu a prosinci. Tehdejší ministr financí Andrej Babiš (ANO) premiéra kvůli tomu kritizoval, pochyboval o smyslu schůzek a označil je za marketingovou kampaň ČSSD. Sobotka tehdy upozorňoval Babiše především na rizika na ministerstvu dopravy, souhlas šéfa hnutí ANO k výměně Dana Ťoka (za ANO) ale nezískal.

VIDEO: V Tokiu přijal premiéra Bohuslava Sobotku korunní princ Japonska Naruhito

Video
délka: 01:47
720p 360p

Korunní princ Japonska Naruhito přijal v Tokiu premiéra Bohuslava Sobotku. Blesk - Jaroslav Šimáček

Fotogalerie
11 fotografií