Zeman přijme na Hradě Valachovou: Rozhodne o její demisi

Autor: ČTK,ula - 
19. 6. 2017
06:39

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijme odstupující ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD). Na začátku května se rozhodla rezignovat kvůli kauze možného zneužití sportovních dotací, v níž figuruje její náměstkyně Simona Kratochvílová. Zeman dal Valachové čas, aby si odchod promyslela. Pokud mu sdělí, že na rezignaci trvá, její demisi přijme. Průtahy v odvolání kritizuje premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), označil je za neodůvodněné a nesprávné.

Pokud Valachová záměr odstoupit potvrdí, Zeman se v úterý sejde s jejím dosavadním náměstkem Stanislavem Štechem a ve středu ho jmenuje ministrem.
Valachová původně chtěla odejít k 31. květnu. Svou rezignaci oznámila v době, kdy vládu kvůli podezřením z obcházení daní či ovlivňování médií odmítal opustit tehdejší ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO).


Zeman s jejím odchodem nesouhlasí, a dal jí proto čas na rozmyšlenou do svého návratu z návštěvy Vietnamu a Kazachstánu, tedy do 10. června. Později oznámil, že situaci bude řešit až tento týden. Ministryně několikrát uvedla, že svou demisi nestáhla a platí.

Valachová se sejde se Zemanem. Štecha nominace na ministra potěšila:

Video Valachová se sejde se Zemanem. Štecha nominace na ministra potěšila. - Blesk - Jaroslav Šimáček
720p 480p 360p 240p

Sobotka: Prezident odvolání protahuje


Zeman opakovaně prohlásil, že měnit člena vlády pět měsíců před volbami je nesmysl. Řekl také, že prezident není povinen demisi člena vlády přijmout.
Premiér v rozhovoru s ČTK řekl, že Zeman by neměl odvolání Valachové protahovat. Podle něj je třeba, aby nastoupil ministr, který bude mít jasný mandát, aby mohl jednat o rozpočtu, požadavcích vysokých škol na navýšení financí a řešit problémy týkající se rozdělení dotací ve sportu.


V kauze, kvůli které Valachová podala demisi, je podezřelá její bývalá náměstkyně Kratochvílová. Policie ji viní z toho, že se v minulosti domlouvala s tehdejším šéfem fotbalového svazu Miroslavem Peltou na rozdělování investičních dotací.

Sobotka: Valachová se zachovala statečně, její nástupce se nemusí rozkoukávat:

Video Sobotka: Valachová se zachovala statečně, její nástupce se nemusí rozkoukávat. - Blesk - Jaroslav Šimáček
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
zdenekk ( 19. června 2017 16:59 )

allahkráva už jsi na sebe zavolal 155 ?

bohuslav-sobotka ( 19. června 2017 16:00 )

Zdenekk je krásný chlap! Silný, statný, pohledný, rozumný, čestný, štedry, bohatý, sexi a úžasný milenec. Jen toho spermatu spolyká málo, asi tak deci na ex a to je málo

hejhej ( 19. června 2017 15:53 )

Nejvyšší čas, aby ničitelka školství vypadla.

zdenekk ( 19. června 2017 14:37 )

Jenže to děvče je Valach ale bez koulí.

jen-pro-mne ( 19. června 2017 10:39 )

ta sralbotkářská stupidní šaškárna je dílo celoživotního debila Blbosrava Sralbotky zlodějka Valachovična demisi podávat nechtěla, zloděj Sralbotka jí k podání demise donutil, i když daleko logičtější a rozumnější by bylo, kdyby zlodějku Valachovičnu zloděj Sralborka sám odvolal ze zlodějského koryta bylo by dobré sledovat v následujících letech bankovní a majetková konta zlodějky Valachovičny zadarmo ta zlodějská slepice ze sebe nebude dělat zlodějskou krávu, zloděj Sralbotka se jí nepochybně bude snažit odměnit za zlodějskou loajalitu vůči zlodějským SRALBOTKÁČŮM

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud