„Posedlý“ Zaorálek o Sobotkovi: Byl opotřebovaný, vést stranu 7 let je zničující

Autor: Jaroslav Šimáček - 
19. 6. 2017
05:11

„Dobře vím, že nejsem ta typická, nová, překvapivá, neobnošená tvář a že vlastně jsem v politice dlouho,“ přiznává Lubomír Zaorálek v rozhovoru pro Blesk.cz. Nemyslí si však, že by to byla nevýhoda. Coby nový lídr ČSSD do voleb chce prodat své zkušenosti. A svou „posedlost“. Zaorálek prozradil také to, že mu Bohuslav Sobotka přiznal jisté opotřebování. Co naopak pronesl Sobotka o Zaorálkovi?

„Snad mohu říci úplně narovinu, že mi Slávek Sobotka řekl, že po těch sedmi letech se cítí docela opotřebován, že vlastně udělal, co mohl, že se snažil podle svých nejlepších sil, ale že jít do těch voleb mu v něčem připadá, že mu chybí ta správná energie, že bude mít ty správné nápady,“ prozradil Lubomír Zaorálek v rozhovoru ve studiu Blesku.

ČSSD přitom podle něj nedokázala v poslední době některé věci podat a říct tak, aby lidé pochopili, že sociální demokracii jde o něco, co se jich skutečně týká.

„Táhnout stranu sedm let je zničující věc. Já jsem to viděl zblízka a řekl jsem Slávkovi, že docela cítím respekt, co za sebou odtáhl,“ vysekl Sobotkovi Zaorálek poklonu.

VIDEO: Zaorálek o situaci v ČSSD, kterou vede po Sobotkovi spolu s Chovancem

Video „Mám v sobě posedlost a chcu to zkusit,“ říká Zaorálek o své roli lídra ČSSD - Blesk - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
720p 360p

Zaorálek chce však lépe a více vysvětlovat záměry. „Je to i pro mě těžká zkouška, není to legrace, ale chcu to zkusit,“ hlásí ostravský rodák. Ponese to kýžené ovoce u voličů? Milan Chovanec (ČSSD) Blesk.cz řekl, že ČSSD vyhraje volby se ziskem s dvojkou na začátku. „Já v sobě nemám vůbec nic z věštce,“ odmítá Zaorálek spekulovat.

„Mám v sobě posedlost“

Volby dle něj vždy dopadnou jinak, než si lidé představují. Zaorálek v nich chce prodat svůj zápal pro věc. „Mám v sobě takovou posedlost, že teď roky 2017 a 2018 jsou klíčové i pro Českou republiku, že se toho hodně stane, že se to na nás trochu valí. Já bych si strašně přál, abychom byli připraveni,“ říká muž, který jde s kůží na trh.

Do předvolební kampaně chce zapojit i evropská témata. I když mu někteří lidé říkali, že je to „blbost“. On si to nemyslí. Evropa a svět kolem nás zajímá i Čechy, věří. Podle Zaorálka je však třeba jasně říci, co jako Češi vlastně chceme, abychom se jednoho dne neprobudili a nezjistili, že jsme v Evropě na okraji.

Sobotka: Body nám ubrali vnitřní spory

Když budou lidé volit ČSSD, bude vláda pracovat na zvyšování platů i minimální mzdy, starat se o rodiny s dětmi i seniory, nebudou se zavádět poplatky ve zdravotnictví, řekl Blesk.cz premiér Bohuslav Sobotka na programové konferenci ČSSD.

„My jsme trošku rozdělili role, protože do této chvíle jsem se vlastně o všechny ty věci staral sám. A sociální demokracie potřebuje silnější tah na branku, než se nám to dařilo v minulých měsících,“ uvedl ke změně v čele strany. Zaorálka považuje za dobrého řečníka, který má chuť do kampaně a je schopen znovu získat podporu pro ČSSD.

„To, co snižovalo preference sociální demokracie, jsou vnitřní spory, vnitřní diskuze nám rozhodně nepomáhaly. Teď je potřeba se sjednotit za volebním lídrem a je potřeba pracovat na tom, abychom vyhráli volby.  

Sobotka přiznal, že zareagoval i na předvolební průzkumy. „Nemyslím si, že je možné věci ignorovat, nebo se je snažit vysedět. Já jsem na i na ty výzkumy zareagoval, protože mě to vůbec netěšilo a cítil jsem za to odpovědnost,“ dodal Sobotka.  

Video Babiše jsme řešit museli, body nám ubraly vnitřní spory, říká Sobotka. - Blesk - Jaroslav Šimáček, Petr Soukup
720p 360p

Doporučujeme
ttom ( 19. června 2017 15:52 )

Pánové z vedoucích funkcí ČSSD, za to všechno, kam teď z vysoka padáte, poděkujte tomu šklibatému Sobotkovi. Vždyť on se před kamerou šklibí a zároveň se šklibí celému národu. Poslední krajské volby jednoznačně vyhrálo Hnutí ANO a ČSSD ho sprostě vyšachovala ze hry, jenom kvůli korytám. Vy si myslíte, že voliči mají krátkou paměť? Vy se budete po volbách divit a potom budete obviňovat voliče, že hlasovali bez rozvahy, potažmo z voličů uděláte blbce. Vy prostě nepřiznáte skutečnost, že na to nemáte. Vy jste před několika lety zásadně odmítali Kalouska, nyní jste kamarádi. Styďte se !!!

zdenek43 ( 19. června 2017 10:04 )

ČSSD Lubomíra Zaorálka.....Zaorálek studoval marxismus v Brně a jeho nejoblíbenějším učitelem byl profesor Josef Šmajs. Svého času uspořádal Zaorálek pro Šmajse při příležitosti vydání jeho knihy o ekologii v Lidovém domě recepci. Kdo to je Josef Šmajs a jaké knihy psal? Zalistovat v jeho knize Sociální funkce vědy z roku 1986. Některé pasáže z této knihy nám názorně ukáží, kde čerpal Zaorálek svoji aversi k pokusům o kritické zkoumání totalitní minulosti. Na straně 116 píše autor: Vojenským zneužíváním vědy nutí světový imperialismus země socialistického společenství k tomu, aby bez ohledu na jiné důležité úkoly (péče o životní prostředí a o zdraví a harmonický rozvoj člověka) část výsledků své hospodářské prosperity věnovaly na zajištění světového míru. Dále se dozvíme, že emancipace světového proletariátu je současně emancipací celého lidstva, což není možné bez ideologického boje s naším úhlavním nepřítelem - buržoasií. Když Zaorálek v Lidovém domě pronesl přípitek na křtu knihy Josefa Šmajse, mluvil o něm jako o skvělém pedagogovi. Teď víme, že Zaorálek vyšel ze školy do života skvěle ideologicky vyzbrojen. Svoji politickou kariéru zahájil již v roce 1986, když se stal placeným funkcionářem Československé strany socialistické v Ostravě. Po roce 1989 ho čekala skvělá kariéra v ČSSD. Posměch si vysloužil v roce 2005, když jako předseda parlamentu vedl parlamentní delegaci při návštěvě Severní Koreje. Zaorálek tehdy vyslovil názor, že překážkou v jednání může být sám způsob vedení rozhovorů, z nichž by mohla získat Severní Korea dojem, že se s ní nejedná čestně. Šéf sněmovny v rozhovoru s českými novináři podotkl, že Severní Korea může vnímat Českou republiku jako možného prostředníka, který by tlumočil její postoje českým spojencům v NATO, tedy především USA. Vyvíjení přílišného nátlaku na KLDR, který by ji zahnal do kouta, pak označil za nejhorší řešení. Od té doby jeho velkohubé a komické výroky často zpestřovaly jinak celkem nudnou politickou scénu

jen-pro-mne ( 19. června 2017 10:03 )

seniorální celoživotní prolhaný parazitní debil Zaosrálek něco o Sralbotkovi ví ? nebo jako vždy tupě účelově lže s6d3.turboimg.net/sp/026783e2446cb63aea3c683ef0448c84/zaOralek.jpg

zdenek43 ( 19. června 2017 10:01 )

konecne se s o u d r u h - p r i t e l z CSSD dockalllllllllllllll....... tolik letite prace - a stale nic azzzzzzzzzz zavetril soudruh-pritel z CSSD Zaoralek pri LANSKEM PUCI ?? prilezitost a postavil se na tu spravnou stranu - na stranu soudruha-pritele z CSSD Bohuslava SOBOTKY .... no vidite a je dnes zase o stupinek V Y S ..... neni jeste za ZASLUHY O VYSTAVBU premierem CR aleeeeeeeeeeee............. +++ PhDr. Lubomír Zaorálek V roce 1982 ukončil studium na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně, na Filozofické fakultě obory marxisticko-leninská filozofie a politická ekonomie.??????????? to je skutecne ta TA?? spravna s k o l a pro budovani D E M O K R A C I E ...... Od roku 1986 do 1989 byl zaměstnán u Československé socialistické strany. Komunistický režim, komunistická diktatura nebo také komunistická totalita je označení pro období, po které v Československu vládla KSČ. Zahájil je Únorový převrat (tzv. Vítězný únor nebo jen Únor) roku 1948 a ukončila sametová revoluce v listopadu 1989...Národní fronta Čechů a Slováků bylo sdružení politických stran (později byly do něj přijaty i další organizace), které bylo založeno za účelem převzetí řízení státu po druhé světové válce. V podstatě se jednalo o nejdéle fungující politickou koalici na území Československa....... ++Seznam složek Národní fronty České socialistické republiky - K S Č + Československá strana socialistická + Československá strana lidová + Česká odborová rada ........

drakulina ( 19. června 2017 09:58 )

Vy socani jste už opotřebovaní všichni a nahradit opotřebovanou součástu, ještě horší je přece blbost! Opotřebovaná součástka se musí vyměnit, ne? Takže si dejte odchod a vykliďte pole pro schopnější. Tlučhuba Zaorálek se už vidí premiérem, ale to má chlapec sakramentskou smůlu. Nový premiér je už dávno jistý a není to socan...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa