Kolovratník občanské demokraty obvinil z toho, že své námitky proti skryté identitě kontrolorů neřešili při projednávání ve výborech Sněmovny, ale při závěrečném schvalování. „To si snad z nás děláte srandu,“ obořil se na zástupce ODS.

Podle Černochové tím zpochybnil právo zákonodárců vystoupit k návrhu v jakékoli fázi jeho projednávání. „Chováte se opravdu jako čuně, pane kolego,“ řekla na Kolovratníkovu adresu.

„Vy jste nepochopil za 3,5 roku, co tady sedíte, o čem ta Poslanecká sněmovna je. Bodejť byste to pochopil. Pokud váš šéf vašeho hnutí (Andrej Babiš) říká, že to je žvanírna, tak vy, jak máte vymyté mozky, tak prostě na tuto rétoriku všichni přistupujete,“ dodala.

Poslanci z ANO: Ať se Černochová omluví

Proti jejímu slovníku se postavila jak poslankyně ANO Zuzana Šánová, která žádala omluvu, tak její kolega Bohuslav Chalupa. „Rozhodně tady nemíním poslouchat slova jako čuňata nebo vymytý mozky. Paní kolegyně je asi od rána rozjetá, tomu rozumím. Nicméně zachovejme si slušnost,“ řekl poslanec.

Černochová se za svůj výrok odmítla omluvit. „Já mileráda řeknu jiné hodnocení vašeho hnutí, ale až v momentě, kdy tady vystoupí šéf vašeho hnutí a omluví se nám všem za věty, že všeci kradnú, že v této Sněmovně je nejméně pět zlodějů a jiné naprosto čuňácké věci, které tady zaznívaly,“ řekla.

Vygradované projevy jsou ve Sněmovně v poslední době skoro na denním pořádku, takto k poslancům mluvil Andrej Babiš v průběhu vládní krize:

Video
délka: 00:42

Babišův křik ve Sněmovně: Neodstoupím, ani kdybyste mě zabili Jan Jedlička

Fotogalerie
7 fotografií