„Vymyté mozky. Čuňata!“ Černochová z ODS šila ve Sněmovně do ANO

Autor: ČTK, mah - 
9. 6. 2017
16:00

Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) vystoupila v pátek ve Sněmovně z role dámy. Zákonodárce za hnutí ANO označila za „čuňata“ a „lidi s vymytými mozky“. S ostrými výrazy přišla v diskusi o tom, jestli umožnit kontrolorům České obchodní inspekce používat skrytou identitu. Poslanci ODS proti návrhu měli několik námitek, což vyprovokovalo Martina Kolovratníka z ANO.

Kolovratník občanské demokraty obvinil z toho, že své námitky proti skryté identitě kontrolorů neřešili při projednávání ve výborech Sněmovny, ale při závěrečném schvalování. „To si snad z nás děláte srandu,“ obořil se na zástupce ODS.

Podle Černochové tím zpochybnil právo zákonodárců vystoupit k návrhu v jakékoli fázi jeho projednávání. „Chováte se opravdu jako čuně, pane kolego,“ řekla na Kolovratníkovu adresu.

„Vy jste nepochopil za 3,5 roku, co tady sedíte, o čem ta Poslanecká sněmovna je. Bodejť byste to pochopil. Pokud váš šéf vašeho hnutí (Andrej Babiš) říká, že to je žvanírna, tak vy, jak máte vymyté mozky, tak prostě na tuto rétoriku všichni přistupujete,“ dodala.

Poslanci z ANO: Ať se Černochová omluví

Proti jejímu slovníku se postavila jak poslankyně ANO Zuzana Šánová, která žádala omluvu, tak její kolega Bohuslav Chalupa. „Rozhodně tady nemíním poslouchat slova jako čuňata nebo vymytý mozky. Paní kolegyně je asi od rána rozjetá, tomu rozumím. Nicméně zachovejme si slušnost,“ řekl poslanec.

Černochová se za svůj výrok odmítla omluvit. „Já mileráda řeknu jiné hodnocení vašeho hnutí, ale až v momentě, kdy tady vystoupí šéf vašeho hnutí a omluví se nám všem za věty, že všeci kradnú, že v této Sněmovně je nejméně pět zlodějů a jiné naprosto čuňácké věci, které tady zaznívaly,“ řekla.

Vygradované projevy jsou ve Sněmovně v poslední době skoro na denním pořádku, takto k poslancům mluvil Andrej Babiš v průběhu vládní krize:

Video Babišův křik ve Sněmovně: Neodstoupím, ani kdybyste mě zabili - Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
poblion ( 17. června 2017 07:47 )

Černochová, Černochová ty zje ale cyp.

105105 ( 10. června 2017 21:07 )

Nesahá jim ani po kotníky a vyskakuje, a co umí ušít, vždyt to nemá hlavu, patu jako celá Sněmovna

sichlhamr ( 10. června 2017 08:55 )

Prece bys tam nechtel Semelovou,nebo Gustu Fucikovou soudruhu!To by to vypadalo.

sichlhamr ( 10. června 2017 08:51 )

Soudruhu objasni,proc jsou bolsevici taci hulvati,jako vy! To je typicke poznavaci znameni levicove luzy.

zaka ( 10. června 2017 08:49 )

Jak to bylo s kmotry pod hlavičkou ODS to asi zapoměla slepice

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa