„Preferencí se to nedotkne, koneckonců máme zkušenosti od jiných sociálně demokratických politiků, kteří si prošli ve vyhrocené politické době rozpadem manželství,“ zhodnotil pro Blesk.cz politolog Lukáš Jelínek, sám někdejší člen ČSSD.

Video
délka: 00:54

Manželská krize premiéra Sobotky: Konec svazku s „paní Colombovou“ Markéta Volfová

„Podle mě je to spíš takový průvodní jev stresu, přetížení, pracovního programu politiků, kdy potom už nemají dost času nejen na svoji rodinu, ale vůbec na své blízké,“ dodal Jelínek s tím, že by to pro ČSSD nemělo představovat větší obtíž. Koneckonců sociální demokraté se snaží podporovat i rozvedené rodiny a samoživitele.

„Je to věc, kterou už české veřejné mínění nějakým způsobem vstřebalo, už chápe, že k takovým věcem dochází, a speciálně u levicové politické strany to asi nebude takový problém, jaký by to byl třeba v případě lidovců,“ doplnil politolog.

Psycholožka zmínila zanedbaný vztah

Ani psycholožka Radana Štěpánková, která provozuje manželskou poradnu, se rozpadu manželského vztahu Sobotkových nediví. Ostatně podobné případy jsou podle ní časté u všech lidí, kteří se angažují ve vysokých pozicích a mají vysoké pracovní nasazení.

Radana Rovena Štěpánková
Radana Rovena Štěpánková
Autor: archiv

„U politiků často bývá, že jsou hodně angažovaní i o víkendu a nemají čas věnovat pozornost partnerství,“ uvedla pro Blesk.cz Štěpánková. „Existuje i ta varianta, že bylo partnerství zanedbáno a neměli na něj čas,“ podotkla.

„Když se nepečuje o vztah, tak je pak možnost odcizení, a když dochází i k lehkému odcizení, tak je větší prostor pro to, aby do života dvojice vstoupila třetí čtvrtá osoba,“ zauvažovala. Sobotkovi ale ve společném prohlášení uvedli, že nikdo třetí do jejich vztahu nevstoupil.

Video
délka: 01:07
1080p 720p 360p

Bohuslav Sobotka o rodině a penězích: O co se doma stará manželka? Z pořadu Ptám se, pane premiére

Že by se k sobě manželé opět vrátili, nepovažuje psycholožka za příliš reálné. „Pravděpodobnost návratu nebývá velká, ale u některých vztahů se mohou stát z bývalých partnerů přátelé, a když je okolnosti svedou, tak se může pak partnerství objevit, ale děje se to velmi velmi málokdy. Pravděpodobnost obnovy, když je vztah vyhořelý, častá nebývá,“ uzavřela.

Fotogalerie
11 fotografií