„Pán po mně chtěl účtenku!“ Babiše vyhlásili při Jízdě králů, připsal to vínu

Autor: val - 
31. 5. 2017
13:10

Předseda hnutí ANO a exministr financí Andrej Babiš se o víkendu vypravil na Moravu na tradiční Jízdu králů do Vlčnova. A jeho návštěva nebyla úplně všem po chuti. Nedobrovolně se také stal hlavní postavou tzv. vyvolávek, když jeden z krojovaných hochů ve svém výstupu neopomněl elektronickou evidenci tržeb (EET), kterou Babiš prosadil.

„Už nikdy nezapomenu, co je to vyvolávka. A to jsem to slovo ještě v sobotu pořádně neznal,“ přiznal se Babiš zkraje týdne na Facebooku.

Jeden z hochů si ho totiž vzal na mušku při takzvaných vyvolávkách, kdy se krátkými zvoláními představovali jednotliví členové královy družiny. Jeden z nich sebral odvahu a vedle tradičních vyvolávek rázně ukázal na Babiše v publiku a zvolal: „Dnes ráno jsem viděl pomněnku, že tamten pán chtěl po mně účtenku!“

Takhle se do Babiše pustil jeden z královy družiny:

Video Babiše vyhlásili při jízdě králů - Pro Blesk.cz Antonín Vrba
720p 480p 360p 240p

„Určitě sklidil největší potlesk. Babiš se tomu usmál, bylo vidět, že se tomu směje,“ popsal pro Blesk.cz Antonín Vrba, který video pořídil.

Babiš: Platil jsem a platil

A narážky na Babiše pokračovaly pak i v terénu při jízdě. „Že ten pán mi dá dneska účtenku? On se tak pěkně směje, doufám, že mi do botičky ještě přispěje,“ hlásil na Babiše mladý jezdec na koni.

Babiš bral záležitost s humorem. „Kluci si to večer natrénovali v búdě u vínka a v neděli ty svoje vtipné říkanky vykřikovali na kolemjdoucí ze sedla koně. Každý, koho si vyberou, musí zaplatit na krále. A já platil a platil,“ uvedl.

Ne všichni ale byli z jeho návštěvy nadšení. Na sociálních sítích, kam umisťoval fotky z Jízdy králů, byla vedle pochvalných komentářů řada těch, které mu vytýkaly zneužívání folklorní akce na politické agitování.

„Tak to se nám ve Vlčnově sejde těch králů několik - kromě skutečného i ten, který ve lžích vyniká. Možná by si Andrej Babiš mohl též mezi rty vložit růži a mlčet, už toho napovídal až hanba,“ vzkázal například jeden z komentujících.

Doporučujeme
pleskac ( 1. června 2017 06:44 )

Pán po mě chtěl lístek na autobus, to je to samé jako http://usti.idnes.cz/kontroly-revizori-zastavky-mhd-usti-nad-labem-platne-jizdenky-p7x-/usti-zpravy. aspx?c=A170531_101602_usti-zpravy_vac2 Proč by cikáni museli platit a podnikatele ne?

honzazchaIoupky ( 31. května 2017 17:32 )

všichni to vzali s humorem, jen diskusní póvl z toho má záchvat, jako třeba poďobaný autista

ingotus ( 31. května 2017 17:20 )

zdenekk ( 31. května 2017 16:16 )

allina a co tvoje co.ura matka byla ?

gemino ( 31. května 2017 16:03 )

Každý král měl svého šaška. Proč by ho neměl mít i ten vlčnovský král?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa