Babišovy útoky a chaos Sobotky: Češi „loví“ politiky peticemi s tisíci podpisy

Autor: Václav Lang - 
19. 5. 2017
05:46

Současná přetahovaná mezi vládními stranami, potažmo prezidentem, se vryla společnosti pod kůži. Vedle demonstrací, kde se scházejí tisíce lidí, se roztrhl pytel také s peticemi. V posledních týdnech jich vzniklo několik a podpisů jsou tisíce. Většinou volají po odvolání protagonistů aktuálního politického hašteření.

„Politické dění posledních dní, zejména pak chaotické chování premiéra ČR Bohuslava Sobotky, poškozuje jméno naší republiky v zahraničí a způsobilo tzv. politickou krizi. (...) Žádáme okamžité odstoupení Bohuslava Sobotky z funkce premiéra s okamžitou platností a vyvolání předčasných voleb. Nemůžeme již nadále nečinně přihlížet tomu, jak nekompetentní osoba kvůli politickému boji ničí jméno této země,“ stojí v jedné z petic, která volá po odstoupení premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Petentů je v tomto případě 149. Pod další peticí s týmž účelem jsou čtyři stovky podpisů. 

Tři a půl tisíce podpisů jsou pod peticí za odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana. „Důvodů je tolik, že by už nezbylo místo na podpisy. Není třeba znovu opakovat nic víc než to, že pokud necháme Andreje Babiše a Miloše Zemana, aby na výklad Ústavy aplikovali princip ‚každý má právo na svůj názor‘, bude tento princip brzy platit s dovětkem ‚nesmí ho ale říkat nahlas, pokud nesouhlasí s názorem vůdce‘,“ píše se v petici, která vyzývá zákonodárce k odvolání vicepremiéra a prezidenta.

Jiná petice, pod kterou je podepsáno necelých 3800 lidí, vyzývá Babiše, aby doložil své tvrzení ohledně „zkorumpovanosti“ novinářů České televize. „V demokratické zemi je nepřípustné, aby politik z pozice své moci útočil na novináře bez důkazů a zastrašoval je tím. Politik je placen z veřejných peněz a má sloužit občanům. Média mají klást nepříjemné otázky beze strachu, že budou napadána. Pokud toto chování začneme tolerovat, můžeme postupně zjistit, že demokracie již není demokracií,“ tvrdí petenti.

Pět a půl tisíce petentů vyzývá prezidenta republiky, aby konal podle Ústavy a odvolal ministra Babiše, jak to žádá premiér Sobotka. Petici inicioval šéf Zelených Matěj Stropnický a podepsali se například Petr Pithart, Michael Kocáb, Táňa Fischerová, Aneta Langerová nebo Babišův bývalý náměstek Lukáš Wagenknecht.

Takto vypadaly v uplynulých dnech demonstrace proti Zemanovi a Babišovi:
Video Celý záznam druhé demonstrace proti Babišovi a Zemanovi na Václaváku - Martina Neckářová

Doporučujeme
jen-pro-mne ( 19. května 2017 13:25 )

tupým hovadů nelze nic vysvětlit to dříve naučíš kozu latinsky

jen-pro-mne ( 19. května 2017 13:23 )

HOVŇOUSCI SRALBOTKA s6d4.turboimg.net/sp/6bc6a0fce285a17334656c72f8ad68a5/Sralbotka.jpg

repelos ( 19. května 2017 13:12 )

Ty darebáku Sobotko,jeden tobě podobnej kripl už tady byl - HENLEIN ! ten lezl do ři.ti Hitlerovi,ty zase dojčkrávě. jestli je na světě nějaká spravedlnost,tak ty skončíš stejně! a to euro na nás nezkoušej,nebo nestačíš zdrhnout,jak ti debilní frau slíbila.

repelos ( 19. května 2017 13:09 )

hej- sohlas co jsme to proboha za republiku,když ji dostane do krize takové sprosté blbé hovado Sobotka? ale kdopak diriguje zezadu? dávno by se pos.ral strachy kripl,kdyby ho netlačil zezadu intrikán Kalousek a „ firmy“ - poradci z CIA. A už zkouší nám cpát euro,budou následovat černé tlamy. To vše ten kripl podepsal dojčkrávě za zády národa.

hejhej ( 19. května 2017 10:09 )

Babišovy útoky?????? Pokud někdo sleduje media, zak kdo nejvíce útočí na pana Babiše je arogantní alkoholický Kalousek a po propadnutých preferencí socanů Sobotka!!!! Sobotka se převedl jako chaotický, trapný podrazák, který je pro koryto je schopen i toho nejhnusnějšího, bezpáteřního chování. Redaktoři zase házejí špínu na nepravého. Kdo jim radí a platí za lži a bláboly?? Kde byli demonstranti, když se za Kaluska,ODS,i ČSSD rozkrádala republika, včetně OKD a jejich bytů. Demonstranti jsou organizování tlupou, která leze do řiti Bruselu a Sobotkovi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud