„Nejde pouze o odhalení Andreje Babiše, ale o celý koncept odboje proti situaci, co se kolem nás pomalu, ale jistě dotváří... My už se na to prostě dál koukat nemůžeme, a proto vzniká tento projekt. Držte se pevně, čtvrtý odboj se blíží,“ uvádí webová stránka, na kterou jako první upozornil web Echo24.

V minulých týdnech zase začal twitterový účet Julius Šuman zveřejňovat nahrávky z rozhovoru mezi Andrejem Babišem a bývalým redaktorem MF Dnes Markem Přibilem. Podle kritiků dokazují Babišovo ovlivňování médií, která vlastnil, či to, že měl k dispozici zřejmě živé policejní spisy. Babiš však jakoukoli vinu popírá.

Andrej Babiš o svém (ne)odstoupení:

Video
délka: 00:59
720p 480p 360p 240p

Andrej Babiš, telefonát redakce Blesk

V rámci vládní krize Babiš nadále odmítá odstoupit, v posledních dnech nicméně připustil svou výměnu ve funkci ministra financí. Návrh na jeho odvolání podaný premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) leží na Hradě a čeká na souhlas prezidenta Miloše Zemana. Ten v neděli vzkázal z Pekingu, že pokud by premiér navrhl jako Babišovu nástupkyni jeho náměstkyni Alenu Schillerovou a pokud by byla kandidátkou hnutí ANO, tak by ji akceptoval.

Pokud by ale Sobotka Schillerovou nenavrhl, Zeman by patrně řešil situaci podáním avizovaného podnětu k Ústavnímu soudu. „Protože by došlo k již druhému porušení koaliční smlouvy,“ řekl prezident. Sobotka uvedl, že své stanovisko k nominaci Schillerové sdělí koaličním partnerům v pondělí před jednáním vlády. Zemanovi vzkázal, aby se nevyjadřoval k návrhům, které mu nikdo nepředložil.

Video
délka: 03:29
1080p 720p 480p 360p 240p

Lubomír Zaorálek nechce Alenu Schillerovou za ministryni financí. Blesk TV

Fotogalerie
24 fotografií