„Máme další důkazy, že sociální demokracie používá velmi pravděpodobně veřejné prostředky z krajských nemocnic a organizací k vlastnímu PR. Když se podíváme, jaká média informovala o kauze chalup na Lipně naprosto ve prospěch hejtmana a pana Bláhy (šéf jihočeských nemocnic, který stavěl pro Zimolu a jeho náměstka chaty – pozn. red.), pak je to regionální JTV a regionální server Budějcká drbna,“ uvedla Maxová s tím, že druhé jmenované médium má blízko k PR agentuře Trima.

Video
délka: 00:29
1080p 720p 480p 360p 240p

„Chlapské řešení.“ Zimola veřejně oznámil, že jako hejtman skončí 

„A když se podíváme, pro koho tato agentura Trima pracuje, zjistíme, že má smlouvu například s Nemocnicí České Budějovice na částku 1,3 milionu korun ročně a s jihočeskými nemocnicemi na 605 tisíc. Takže to, abychom si četli na Drbně nebo sledovali Jihočeskou televizi, jak pan hejtman a pan Bláha vše vysvětlili, si platí opět bohužel občané Jihočeského kraje ze svého zdravotnického zařízení,“ dodala.

Maxovou ještě víc prý udivilo, že si mediální kampaň od zmíněných médií údajně objednala i jihočeská Správa údržby silnic v hodnotě 200 tisíc, a to loni v září, tedy před krajskými volbami. „Bohužel se začíná ukazovat, že ČSSD má v jižních Čechách více problémů a že chalupy byly jen hrotem ledovce,“ vzkázala prostřednictvím webu Seznam Zprávy.

Ten se snažil kontaktovat i Zimolu, ale odmítl se k záležitosti vyjádřit. Ve středu kvůli kauze rezignoval na post hejtmana.

Video
délka: 04:22
480p 360p 240p

Nejdřív ji utekli kolegové, teď chce být poslankyně Maxová z jihu Čech hejtmanka Blesk TV

Fotogalerie
4 fotografie