Narodilo se nám krátce po sobě pět dětí, takže jsem se měl co ohánět, abych je uživil, vychoval. Teď už mi odrostly. Nejmladší syn Ignác chodí už do sekundy arcibiskupského gymnázia, tak cítím, že se v mém životě otevírá nová kapitola,“ vysvětloval důvody, proč vstupuje do politiky, Hayto Okamura.

VIDEO: Co Hayato Okamura prozradil o rodině?
Video
délka: 01:48
720p 480p 360p 240p

Hayato Okamura promluvil o své rodině: S 5 dětmi mluvíme i německy KDU-ČSL

Rodina lidoveckého kandidáta má mezinárodní kořeny. Okamurovi koluje v žilách japonská a korejská krev, jeho žena zase chodila do školy v Rakousku, pochází ale z Ruska. „Doma mluvíme česky a německy, děti jsou dvojjazyčné,“ prozradil.

Opak svého bratra: Evropskou unii nesmíme podkopávat, říká Hayato Okamura

Zatímco Tomio Okamura dělá vše pro to, aby Česko vystoupilo z Evropské unie, jeho bratr před její likvidací varuje. „Evropská unie má mnoho vad,“ kritizuje sice otevřeně Hayato Okamura, hned ale dodává: „Potřebuje neustálé vylepšování, ale naprosto bych se vyvaroval tomu Evropskou unii podkopávat.“ Unie je podle něj vzor pro celý svět. V Asii prý po ní „pošilhávají“, aby podobným způsobem spolupracovali Japonci, Korejci a Číňané: „Oni nám to moc závidí,“ tvrdí Hayato Okamura.

Hayato se narodil v roce 1966 v Praze. Jen pár měsíců poté se rodina přestěhovala do Tokia, kde se narodili jeho mladší bratři Tomio a Osamu. Do Česka se s matkou vrátili, když mu bylo deset let. Studoval na Karlově univerzitě.