Nahrávku zveřejnil server deník.cz a je na ní debata ředitele příspěvkové organizace kraje, který spadá přímo pod hejtmana, se dvěma zástupci jedné jihočeské regionální televize. Jejich identitu ale nezveřejnil.

Z nahrávky vyplývá, že organizace zastavila spolupráci s televizí kvůli tomu, jak informuje o kauze Lipno. „To kvůli jedné věci, která zrovna probíhala médii?“ divila se tam zástupkyně televize.

„Spadám přímo pod hejtmana. Dostal jsem zadání ukončit spolupráci. Vím, že to není standardní, mně samému se to nelíbí,“ říká v nahrávce ředitel jihočeské příspěvkové organizace. „Nemohu jít proti kraji, který nás financuje,“ tvrdí v nahrávce ředitel.

VIDEO: Audionahrávky debaty »Zimolova muže« se dvěma zástupci jedné jihočeské regionální televize. 1. část

Video
délka: 08:09
1080p 720p 480p 360p 240p

Zimola audio 1 redakce BleskTV

Úředník zástupcům televize vysvětluje, že nechce, aby se ukončení spolupráce mezi příspěvkovou organizací a televizí dostalo na veřejnost. „Víme, která hlava by to odnesla, politici ustojí ledacos, já bych byl na odstřel,“ shrnul.

Sám hejtman Jiří Zimola na dotaz týkající se nahrávky uvedl, že o žádném ukončení spolupráce neví. Podle deníku ale poté do redakce dotčené televize přišel e-mail, který se snaží tvrdá slova ředitele zmírnit. Místo přerušení spolupráce jen žádá odložení objednaných videoprezentací na druhou polovinu roku 2017. Důvod? Nedostatek financí.

O co v případu jde?

V březnu vyšlo najevo, že Zimolův kamarád a ekonomický ředitel českobudějovické nemocnice Martin Bláha staví na Lipně jeden rekreační dům pro hejtmana Zimolu a druhý pro jeho náměstka.

Lukrativní pozemky, na kterých chaty stojí, jsou ale stále psány pouze na Bláhu. Zimola oficiálně nikde nefiguruje. Kvůli odměnám za více než sedm milionů pro Bláhu se ozývají hlasy za jeho odvolání. „Je to uměle vytažený humbuk,“ řekl k tomu Zimola.

VIDEO: Audionahrávky debaty »Zimolova muže« se dvěma zástupci jedné jihočeské regionální televize. 2. a 3. část

Video
délka: 01:53
1080p 720p 480p 360p 240p

Zimola audio 2 redakce BleskTV

 

Video
délka: 01:52
1080p 720p 480p 360p 240p

AUDIO: Hejtman nařídil „zaříznout“ peníze pro místní televizi? redakce BleskTV

Fotogalerie
31 fotografií