Předseda jihočeské ODS Martin Kuba v pátek na tiskové konferenci na toto téma řekl, že Bláha je uměle přeplácený, aby mohl financovat stavbu rekreačních objektů v Lipně na Vltavou pro hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD) a jeho náměstka a stranického kolegu Jaromíra Slívu. „Na stavebním trhu se také ozývají názory, že ne všechny práce na těch domech byly provedeny v reálné cenové hladině a že některé plnění mohlo probíhat v rámci některých zakázek Jihočeského kraje,“ uvedl Kuba.

Zimola je momentálně v zahraničí. Už před časem uvedl, že v projektu lipenského rekreačního objektu nepochybil a vše může doložit. Peníze na nákup parcely Bláhovi zaplatil a zbylou částku mu uhradí po kolaudaci domu, uvedl dříve hejtman.

Bláha se už dřív hájil tím, že velkou část jeho příjmu tvoří zisky ze soukromého podnikání. Kuba v pátek uvedl, že podle účetní uzávěrky si touto cestou Bláha vydělá 15 000 korun měsíčně. „Je tu tedy závažné podezření, že stavbu domů na Lipně financuje z odměn z nemocnic, které jsou navíc neúměrně vysoké,“ prohlásil Kuba. Připustil, že se jedná jen o podezření. Povinností hejtmana i jeho náměstka však podle něj je tato tvrzení vyvrátit.

Kvůli odměnám pro vedení představenstva Jihočeských nemocnic kritizoval sociální demokraty i jejich koaliční partner hnutí ANO. Na příštím zasedání krajské rady chce s ČSSD diskutovat o změnách v čele společnosti i o změnách výše odměn.

Opoziční zastupitelé z ODS, KDU-ČSL a Koalice pro jižní Čechy mají momentálně 17 hlasů pro svolání mimořádného zastupitelstva. Aby se však zastupitelé mimo plánovaný termín sešli, je třeba 19 podpisů. „Chceme tímto vyzvat všechny zastupitele, kteří to nepovažují za normální, aby se k nám připojili, abychom se znovu na veřejném fóru na tyto otázky ptali,“ uvedl Kuba.

VIDEO: Jiří Zimola je považován za vycházející hvězdu ČSSD, takto se prezentoval na jejím sjezdu

Video
délka: 03:36
1080p 720p 480p 360p 240p

Jihočeský hejtman Zimola z ČSSD: Babiš dobře maže, pojede rychle a dravě Jan Jedlička, Blesk TV

Fotogalerie
13 fotografií