Tejc praští s politikou. Pučista z Lán si chce prý zachovat „rovnou páteř“

Autor: val - 
31. 3. 2017
14:48

Poslanec Jeroným Tejc (ČSSD) se po třech volebních obdobích ve Sněmovně rozhodl v říjnových volbách nekandidovat a odejít z politiky zpět k právničině. Oznámil to v pátek na tiskové konferenci. Důvodem je nesouhlas se stávající politikou sociální demokracie. Chce si zachovat „rovnou páteř“, což mu prý setrvání ve vysoké politice za současného vedení ČSSD neumožňuje.

„Myslím, že by bylo pokrytecké, kdybych za současné situace přijal volitelné místo na kandidátce do Poslanecké sněmovny a čtyři roky zasedal v Poslanecké sněmovně výměnou za to, že popřu své názory,“ prohlásil Tejc v pátek odpoledne.

Bylo by prý od něj nepoctivé, kdyby za takové situace seděl v parlamentu a pobíral poslanecký plat. „Proto jsem se rozhodl, že dnešním dnem odstoupím z primárních voleb do Poslanecké sněmovny a o důvěru v říjnových volbách se ucházet nebudu,“ řekl.

VIDEO: Takhle Tejc oznámil konec v politice:
Video Jeroným Tejc oznamuje, že končí v politice. - Blesk.cz/Václav Lang
720p 480p 360p 240p

Vrátí se k právničině

Tejc se na březnovém sjezdu ČSSD neúspěšně ucházel o post prvního místopředsedy strany, delegáti ho těsně nezvolili ani řadovým místopředsedou. Na tiskové konferenci například zkritizoval navyšování daní či liknavost vůči slibu zdanit církevní restituce. Vymezil se také vůči reorganizaci policie.

„Do politiky jsem šel proto, abych věci měnil. Současná situace v sociální demokracii a rozhodnutí sjezdu mi však tuto možnost nedává,“ prohlásil a dodal: „Každý z nás čas od času stojí před rozhodnutím, zda dá přednost rovné páteři, nebo kariéře. A já jsem se rozhodl pro to první.“

Dodal, že až do voleb zůstane členem poslaneckého klubu soc. dem., zachová si i členství ve straně, ale o návratu do politiky neuvažuje. Vrátí se prý ke své původní profesi – advokacii. 

Tejc je členem ČSSD od roku 1997. Na přelomu tisíciletí začínal jako asistent poslance, zároveň se stal brněnským zastupitelem. V roce 2005 založil vlastní advokátní praxi a o rok později byl poprvé zvolen do Poslanecké sněmovny. Mandát obhájil ještě v roce 2010 a 2013, mimo jiné předsedá ústavně-právnímu výboru.

Po volbách v roce 2013 se zúčastnil tzv. lánského puče, kdy skupina poslanců odjela tajně za prezidentem Milošem Zemanem údajně osnovat plán na svržení Bohuslava Sobotky. Tehdy Tejc rezignoval na funkci předsedy poslaneckého klubu.

Své kolegy o rozhodnutí skoncovat s politikou Tejc dopředu neinformoval. „Jeho rozhodnutí mě překvapilo, nicméně jej respektuji,“ komentoval pro Blesk.cz předseda sněmovny a člen užšího vedení strany Jan Hamáček. Premiér Sobotka se nevyjádřil. 

VŠE O VOLBÁCH DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY 2017 ČTĚTE ZDE

Doporučujeme
prezny ( 2. dubna 2017 16:40 )

Pučista svolávající tajně do Lán je carminovec.

prezny ( 2. dubna 2017 16:37 )

Hej Tejci, nemám tě moc rád, ale dnes boduješ!!!!!Pučista z Lán svolal pučistu Sobotku. Dobře děláš.

1912 ( 1. dubna 2017 06:08 )

zdenekk ( 31. března 2017 20:19 )

dzery operace mozkových hemeroidů se u carmin nepovedla.

dzery ( 31. března 2017 19:37 )

Koukám že ti léčení moc nepomohlo.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa