Exhejtman Hašek promluvil: Kvůli falešné mluvčí mě čeká policie

Autor: Jakub Veinlich - 
7. 2. 2017
18:00

Bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) čeká, že půjde na policii. K výslechu by měl jít kvůli vyšetřování ohledně falešné mluvčí Lucie Proutníkové, kterou byla ve skutečnosti lobbistka Jana Mrencová. Jedno z trestních oznámení podal ještě jako hejtman za kraj i on. Aféra mohla rozhodnout krajské volby loni na podzim. ČSSD skončila až třetí a Hašek v rozhovoru pro Blesk.cz řekl, že to je prohra, kterou mohl zapříčinit i on.

„Jednoznačně třetí místo byla prohra,“ hodnotí Michal Hašek výsledky voleb ČSSD v Jihomoravském kraji. „I já jsem přispěl některými chybami k tomu, že jsme mohli mít silnější volební výsledek, a nakonec jsme neměli,“ analyzuje bývalý hejtman v rozhovoru pro Blesk.cz. Mohou podle něj za to také některé kauzy, které řešil během volební kampaně.

I proto se prý z vysoké politiky stáhl a zůstal pouze řadovým zastupitelem a šéfem zastupitelského klubu ČSSD na krajském úřadu.

„Nebudu kandidovat ani na žádnou volenou funkci volenou sjezdem ČSSD, který bude za pár týdnů v Brně, a nebudu letos na podzim kandidovat ani do Poslanecké sněmovny,“ tvrdí s tím, že se chce věnovat advokacii. V Brně totiž pomáhá Miroslavu Janstovi, poradci prezidenta Miloše Zemana, otevřít pobočku jeho advokátní kanceláře.

Aféra s „falešnou mluvčí“ byla podle Haška pseudoaférou, kvůli které padly už dvě trestní oznámení. Jedno z nich podal Hašek ještě coby hejtman.

„Tehdy došlo také k pokusu o vydírání, já jsem okamžitě podal prostřednictvím krajského úřadu trestní oznámení a tam policie dosud ty věci šetří,“ řekl v rozhovoru pro Blesk.cz Hašek.

Podle svých slov teď zvažuje i civilní žalobu. Zažalovat chce šéfa firmy RegioJet, podnikatele Radima Jančuru. Za vylepení plakátů v předvolebním čase, na kterých byla Haškova fotografie a slogan Kdo lže, ten krade.

„On v této souvislosti použil moji fotografii, ke které neměl autorská práva. A mně právníci řekli, ať to zažaluji,“ s tím, že Hašek prý tento krok zatím zvažuje.

Na první část rozhovoru s bývalým hejtmanem Michalem Haškem se můžete podívat zde: 

Video První část rozhovoru s Michalem Haškem - Jakub Veinlich, Jan Jedlička, Blesk TV

 

Doporučujeme
joudajoudovy ( 8. února 2017 09:43 )

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Muslimove-v-nekterych-zemich-byvaji-geneticky-postize ni-a-mohou-mit-nizsi-IQ-U-Africanu-se-mluvi-o-hormonech-zvysujicich-agresivitu-a-libido-Funkcionar-C erveneho-krize-varuje-474442

joudajoudovy ( 8. února 2017 08:55 )

hasek je jiz down... at se socani vyjadri k teto informaci, ze mame ocekaval okolo ctvrt milionu kusu exportovanych od merkel? http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konec-Dienstbierova-HateFree-Je-to-jinak-Pit omci-budou-volby-bezte-do-padlo-kvuli-tomu-474678

tramping ( 7. února 2017 21:42 )

Hašek p-o-s-r-a-l. všechno,co se dalo !!! Blbec,kdyby nejel do Lán,tak byl na 100% premiérem a Sralbotka by mu dělal mluvčího vlády !!

a-z- ( 7. února 2017 19:10 )

Do tepláků s ním.

carmin ( 7. února 2017 19:02 )

to je dobře ,a kdy Kalousek bude souzen za vraždu Kašáka ,padáky, CASA, kdy bude soud se zrůdami církevního tunelu 300 mld, na co justičbní mafie čeká , vyjímečné tresty pro soudce za krytí církevních zlodějin kolaborantům s nacisty katolické sektě pedofilů V Česku ročně umrzne za zimu 105 lidí. To znamená, že průměrně za každý zimní den zaplatí životem jeden člověk. http://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-krimi/447354/bizarni-sebevrazda-brnan-41-se- svlekl-a-cekal-az-umrzne.html = tresty doživotí teroristům puče zla 1989 čína teroristické bestie zla puče CIA 1989 zastavila a zachránila svou zemi před občanskou válkou ( kterou USA a NATO vyvolalo v Jugoslávii, Srbsku, Gruzii, na Ukrajině ),před rozpadem země ( kterou USA a NATO provedlo SSR,Jugoslávii,Gruzii,ČSSR,)a hlavně před rozkradením zadlužení ,zotročením a zkolonizováním fašistickým zlem USA a NATO teroristická bestie Havel agent CIA, povaleč, flákal, parazit, alkoholik deviant,vlastizrádce kapitalista a kapitalismus je zakladatelem islámského terorismu,otroctví, státního terorismu , klerofašismu, fašismu, neonacismu ,vyznavačem třídního boje a diktatury zločinné oligarchie, největším nepřítelem korporátního fašismu USA je skutečná demokracie vláda lidu ve prospěch lidu a své země ,nebo jakákoliv vláda ve prospěch svých občanů a své země výsledek puče zla 1989 vše rozkradeno, zadluženo, rozdělená cizinci zamořená země, miliony lidí v lichvářských exekucích, sto tisíc bezdomovců, statisíce lidí žijících v lágrech zvaných ubytovny ,statisíce nezamestnaných , miliony chudých drogy, pančovaný alkohol, gamblerství to vše nám kromě nezaměstnanosti, chudoby ,zotročení lidí okupací jiných zemí ,rozbití a rozkradení čr a rozbití československa přinesl teroristický puč CIA 1989 ,bezdomovectví nezaměstnanost, ghetta, multikulti, obrovský nárůst trestné činnosti, to vše je výsledek puče zla, kdyby k teroristickému puči 1989 nedošlo na ulicích by neumr

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud