Drazí američtí spoluobčané, byla to největší pocta mého života, že jsem vám mohl sloužit. A neustanu v tom, právě naopak. Po zbytek života zde budu s vámi jako občan,“ prohlásil Obama ke svému lidu. Všichni přítomní samozřejmě tleskali jako diví. První černošský prezident se klasicky neubránil ronění slz.

Malio a Sasho, za prapodivných okolností se z vás staly úžasné mladé dámy, které jsou nejen krásné a chytré, ale také citlivé a plné entusiasmu. Zvládaly jste roky pod drobnohledem všech tak lehce! Ze všech věcí, které jsem v životě udělal, jsem nejvíc hrdý na to, že jsem váš otec,“ věnoval prezident část proslovu rodině.

Jenže zatímco Malia byla přítomná, Sasha prostě nebyla nikde k zahlédnutí. Na Twitteru se strhla lavina komentářů a otázek zabývajících se absencí Sashy na otcově posledním prezidentském projevu. Tyto příspěvky byly označeny hastagem #WhereIsSasha. Obsahovaly konspirační teorie i nejrůznější vtípky.

Celá kauza samozřejmě nezůstala bez povšimnutí a zaregistroval ji i Bílý dům. Ten později přišel s vysvětlením, proč se Sasha nemohla této důležité události zúčastnit. Nedostavila se, protože druhý den psala písemku. I když je váš otec prezident Spojených států, školním povinnostem se prostě nevyhnete.

Fotogalerie
23 fotografií