Zeman se na D8 „navezl“ do zelených aktivistů: Řádili tu roky, zbavte se jich

Autor: bkr - 
17. 12. 2016
11:45

V sobotu dopoledne politici a silničáři slavnostně otevřeli poslední úsek dálnice D8. Na slavnostním ceremoniálu nechyběl ani prezident Miloš Zeman, který se ve svém projevu opřel do takzvaných zelených aktivistů. Podle něj jsou příčinou toho, že výstavba dálnice trvala dlouhých 32 let.

Miloš Zeman si během svého proslovu položil otázku, proč výstavba dálnice D8 trvala tak dlouho. Za vším podle něj stojí aktivisté. „V kraji řádili takzvaní zelení aktivisté, to jsou lidé, kteří podávali jednu žalobu za druhou. Když to prohráli, tak se znovu odvolávali. Díky těmto soudním komplikacím tito bojovníci za čistotu ovzduší strpěli, že kamiony na serpentinách přes středohoří čoudí desetkrát víc, než by čoudily na dálnici, řekl prezident.

Pro další výstavby dálnic přidal proto Zeman jednu radu: „Zbavte se zelených aktivistů a přestaňte jim věřit!“

Peníze jsou, musíme stavět,“ řekl Babiš

Slavnostního otevření se zúčastnil i ministr financí Andrej Babiš (ANO), který prohlásil, že peněz na další výstavby dálnic je ve státní kase dost a jsou připraveny k dispozici. Ministr a vicepremiér proto doufá, že časem se dálniční síť rozroste. Zároveň upozornil na to, že je velkou chybou, že stavět se nezačalo už před vstupem Česka do Evropské unie.

Na ceremoniál se kromě Babiše, ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) a hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka (KSČM) dostavili i němečtí politici. Konkrétně předseda vlády Svobodného státu Sasko Stanislaw Tillich a saský ministr hospodářství, práce a dopravy Martin Dulig.

Stavbu posledního, dvanáctikilometrového úseku, provázely dlouhá léta spory. Nejprve o trasu, kudy povede, následně o územní rozhodnutí a stavební povolení. Stavba úseku začala v roce 2012. O rok později ji zkomplikoval sesuv u Litochovic, který těleso už hotové dálnice poničil. Dálnice prochází geologicky nestabilním územím.

Původní cena za poslední úsek D8 byla 8,9 miliardy korun, v době stavby se rozpočet zvýšil o 1,2 miliardy. Další stamiliony stálo zabezpečení u Litochovic a Prackovic.

Doporučujeme
zdenekk ( 17. prosince 2016 18:57 )

noacojezase: děkuji ti že mě oslovuješ důvěrně jako tvýho dementního fotra ale starej se o zbytek tvý pošahaný rodiny funebráku důležitá.

noacojezase ( 17. prosince 2016 18:51 )

Hlupáku, také Petr Pithart, Klaus, Tošovský, Špidla, Gross, Paroubek, Topolánek, Fischer, Nečas, Rusnok ,počet ministrů dopravy za "pravicovou" ODS je 8 za rozhodné období( i expert Stanjura). Znáš nějaké jiné jména než Babiš a Zeman.

drakulina ( 17. prosince 2016 18:48 )

Naprostý souhlas s prezidentem Zemanem, tu zelenou bandu patří poslat makat rukama. Nic jiného, než problémy dělat neumí, jen si vzpomeňte na toho kretena ve vládě modrých strak a Kalouska, jak vyváděl...

duality ( 17. prosince 2016 17:05 )

Taky mě ekoteroristi se.rou

kradu ( 17. prosince 2016 16:39 )

buzíííííku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud