Zeman chce, aby OKD žalovala Bakalu. Lidem doporučil volit Babiše

Autor: rys,zst - 
2. 11. 2016
15:50

Prezident Miloš Zeman zahájil ve středu další návštěvu Moravskoslezského kraje. Kolem poledne se setkal s vedením OKD a zástupci horníků. Hlava státu firmě doporučila, aby bývalého majitele Zdeňka Bakalu zažalovala. Na setkání s občany ve městě Orlová pak vyzval přítomné, aby volili politiky, kteří bojují proti korupci. Nepřímo ukázal na Andreje Babiše (ANO).

„OKD, jehož vedení nemůže za pana Bakalu, by mělo podniknout aktivní právní kroky, směřující k vymáhání náhrady škody právě na panu Bakalovi a jeho společnosti,“ vyzval prezident Miloš Zeman v Ostravě horníky a zástupce společnosti OKD.

Horníci nemohou dřívějšímu majiteli přijít na jméno. Analytici totiž spočítali, že si Bakala v OKD přišel za poslední roky na závratných 38 miliard korun. Doly přitom skončily v insolvenci poté, co klesla cena uhlí a firma neměla žádnou finanční rezervu. Bakala se OKD mezitím zbavil.

Vládní zmocněnec pro region a senátor Jiří Cienciala, který byl jednání přítomen, ho okomentoval slovy: „Něco s tím OKD bude potřeba udělat. Pan prezident měl řadu kritických názorů. Odbory i management se připojí k žalobám. Budou usilovat, aby některé z těch desítek miliard, které byly vyvedeny, se vrátily zpět.Na setkání se zastupiteli Moravskoslezského kraje pak Zeman dodal, že nechápe, „jak po Viktoru Koženém druhý největší tunelář v ČR může tak dlouho beztrestně vysávat jeden z největších podniků, aniž by se proti němu jakkoli zasáhlo.“
Miloš Zeman se sešel s nově zvolenýmikrajskými zastupiteli Moravskoslezského kraje. Uvítal ho ale odcházející hejtman Miroslav Novák (ČSSD).Miloš Zeman se sešel s nově zvolenýmikrajskými zastupiteli Moravskoslezského kraje. Uvítal ho ale odcházející hejtman Miroslav Novák (ČSSD). | 

Setkání v Orlové: Hvízdot kvůli dotazu na Bradyho

Kolem třetí hodiny se Zeman usadil na improvizovaném podiu před domem kultury ve městě Orlová a odpovídal na dotazy místních občanů a dalších svých příznivců. I tady se stočila řeč na OKD. „Zazněla tam velmi nepříjemná slova na adresu některých odborářů. 'Co jste dělali, když Bakala plundroval OKD?' Za rok budou volby, mohu vám doporučit, volte ty, kdo budou chtít bojovat proti ekonomické kriminalitě ne na náměstí, ale návrhy zákonů,“ popsal Zeman část jednání a nabádal přítomné, jak by měli volit.

Podpořil tak téměř výslovně hnutí ANO Andreje Babiše. Zmínil totiž užitečnost zákona o prokazování původu majetku, jehož autorem je právě ministr financí.

Jeden z dotazů směřoval také na neudělení vyznamenání přeživšímu holokaustu Jiřímu Bradymu. Na muže, který dotaz položil, se okamžitě snesla nevole prezidentových příznivců. Hlava státu musela své věrné krotit. „Buďme demokraté,“ znělo do všeobecného hvízdání. „Neudělil jsem vyznamenání panu Bradymu ze stejného důvodu, proč mu je přede mnou neudělili ani Václav Havel, ani Václav Klaus,“ poznamenal a své rozhodnutí tak konkrétně nevysvětlil.

Připravujeme podrobnosti.

Doporučujeme
tomik007 ( 2. listopadu 2016 23:02 )

BOHUSZ by mel zacit zpytovat svedomi - ne pozde jako Kholotjuk

socan68 ( 2. listopadu 2016 22:26 )

Doporučujete volit Babiše? Na prezidenta, soudruhu prezidente?

zdenekk ( 2. listopadu 2016 20:57 )

rego

georg7 ( 2. listopadu 2016 20:45 )

Elektricke kreslo pro Sobotku ! noacojezase

georg7 ( 2. listopadu 2016 20:43 )

Zazalovat - odsoudit - zastrelit !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa