Šlachta nastupuje k celníkům. O své místo bude muset bojovat

Autor: bud,ČTK - 
22. 8. 2016
06:55

Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta v pondělí nastoupil k Celní správě. Nejdřív jako vrchní rada na uvolněné místo zástupce Celního úřadu Pardubice. Zároveň mu generální ředitel Generálního ředitelství cel Milan Poulíček už dříve nabídl od září dočasné pověření k výkonu funkce náměstka pro pátrání, a to do doby ukončení výběrového řízení.

Nástup kritizovaly například Odbory bezpečnostních sborů. Podle dřívějšího vyjádření předsedy Unie bezpečnostních sborů Zdeňka Drexlera se měla na místo v celní správě konat celkem čtyři výběrová řízení nejprve v celní správě, pak v ostatních sborech. Podle ministerstva financí je ovšem vše podle zákona.

Úřad uvedl, že výběrové řízení na pozici náměstka je vypsáno od prosince 2015 a informace o něm je v Informačním systému ministerstva vnitra k obsazování volných služebních míst. „Termín pro doručení přihlášek do výběrového řízení byl již potřetí prodloužen. Dosud se nikdo nepřihlásil, a služební místo není tak již devět měsíců řádně obsazeno,“ uvedlo ministerstvo financí.

Ve vedení celní správy se tvoří nový tým. Novým šéfem celní správy se stal Milan Poulíček, jehož hlavní prioritou je postavit tým a připravit správu na nové kompetence v kontrole hazardu a daně z přidané hodnoty.

Poté, co se Šlachta vrátí do služebního poměru a stane se celníkem, bude se moci přihlásit do výběrového řízení na pozici náměstka. Výběrová řízení se konají i na pozice dalších náměstků ředitele. Poulíček dříve uvedl, že by tyto funkce chtěl mít obsazené od 1. října.

Šlachta dostal nabídku na počátku srpna od náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové, podle které se spolupráce se zkušeným policistou nabízí díky rozšíření kompetencí Celní správy ČR při prošetřování trestných činů.

Čtěte vše o reorganizaci policie

 

Doporučujeme
zdenek43 ( 22. srpna 2016 12:48 )

13.rijna 2013.... Nejvyšší soud rozhodl, že bývalé poslance Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksu (ODS) není přípustné stíhat ani kvůli jednání mimo Poslaneckou sněmovnu. ......že nemusí docházet k prohlubování politické krize a tehdejší koalice může pokračovat ve vládě, protože nadále existovala podpora 101 poslankyň a poslanců. Prezident Miloš Zeman však vycházel z ujištění vrchního státního zástupce Ivo Ištvána, že vyšetřování bude trvat několik týdnů, a přitom ještě očekává další vážná zjištění týkající se mimo jiné dalších členů vlády. To byl hlavní důvod, proč prezident nechtěl jmenovat pravicovou vládu, i pokud by při hlasování v Poslanecké sněmovně vláda Jiřího Rusnoka nezískala důvěru. Nyní se ukazuje, že ani po roce vyšetřování neskončilo. Nejzávažnější veřejnosti předkládané "větve" vyšetřování jsou stále jen ve fázi prověřování. Avizované nezvratné důkazy o závažné trestné činnosti dosud nejsou k dispozici...... Předčasné volby do Poslanecké sněmovny 2013 Volby do Poslanecké sněmovny PČR se konaly 25. a 26. října 2013. I PRESTO ZVITEZILI SOUDRUZI - PRATE z CSSD a SOUDRUZI-StBACI ANO2011 +++ posluhovaci z NARODNI FRONTY - KDU-CSL Rozhodně jsem nikdy nezpochybnil a nezpochybňuji princip nezávislého vyšetřování. Za mé vlády ostatně došlo k zásadním změnám ve struktuře policie a státního zastupitelství, které měly posílit jejich nezávislost. Do funkcí byli zároveň jmenováni nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová. To však neznamená, že se mohu smířit s pokračujícími a zjevně cílenými úniky odposlechů vytržených z kontextu. Rok trvající dehonestace mé osoby a především mé tehdejší spolupracovnice a pozdější manželky Jany rozhodně neodpovídá důkazní situaci. Každý občan má právo na spravedlivé soudní řízení, kde se teprve zvažuje relevance uváděných důkazů. Cíleně pouštěné informace o údajné trestné činnosti, a to zejména v oblasti úplatků, se nepodařilo prokázat. Vyšetřování a původní prohlášení po

zdenek43 ( 22. srpna 2016 12:35 )

Podle ministerstva financí je ovšem vše podle zákona..... TO SI NIKDO NEDOVOLI RICI???. ZE p o d l e n a z o r u ?? MINISTERSTVA FINANCI ... JE VSE PODLE ZAKONA ......... nooooooooooooooo, ono v CR je to s vyklady Zakonu CR ++ odezdi ke zdi +++ +++KABELKOVY PREVRAT 2013++++ 13.6.2013-Komando Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu doslova převrátilo nejvyšší patro politiky. Zasahovalo se na mnoha místech, například na Úřadu vlády, pražském magistrátu či Ministerstvu obrany. Detektivové dnes zadrželi bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka, politiky Petra Tluchoře a Ivana Fuksu, vrchní ředitelku premiérova kabinetu Janu Nagyovou a vedoucího Úřadu vlády Lubomíra Poula. Mezi zatčenými by měl být i Roman Boček, bývalý náměstek ministra zemědělství Petra Bendla, či ředitel Vojenského zpravodajství Milan Kovanda. Podle serveru Českápozice.cz existuje seznam až zhruba 30 jmen osob, na které mají vyšetřovatelé políčeno. Do akce je zapojeno až 400 policistů. Zásah proběhl i na Ministerstvu obrany a v Lesích České republiky. „Co můžu říct, je, že probíhá realizace, ale to je v tuhletu chvíli skutečně všechno," řekl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. „Chci zdůraznit, že realizace probíhá pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci a veškeré úkony trestního řízení, které provádíme, jsou řádně povoleny v souladu se zákonem," dodal mluvčí.....

zdenekk ( 22. srpna 2016 12:08 )

Šlachta je Burešův spící agent .

dzery ( 22. srpna 2016 10:36 )

tgbg ( 22. srpna 2016 09:38 )

Pan Šlachta udělal divadélko a najednou už zase má teplé místečko! Mám pocit, že chtěl jenom a jenom penízky!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa