Potvrzeno, Šlachta dostal od Babišova úřadu nabídku. Na náměstka Celní správy

Autor: ČTK - 
3. 8. 2016
15:39

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta ve středu dostal od ministerstva financí oficiální nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy. Informaci deníku Právu potvrdilo ministerstvo financí. Šlachta odešel od policie kvůli nesouhlasu s její reorganizací. Náměstkem by se mohl stát od 1. října.

Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová, která nabídku podle deníku učinila, již v pondělí uvedla, že díky rozšíření kompetencí Cení správy při prošetřování trestných činů se spolupráce přímo nabízí.

V pondělí nový šéf celní správy Milan Poulíček uvedl, že jeho hlavní prioritou je postavit nový tým a připravit správu na nové kompetence u hazardu a daní z přidané hodnoty.

Předchozí ředitel celníků Petr Kašpar ke konci června rezignoval. Následně odešli i další lidé z vedení celní správy. K poslednímu červnu opustil funkci také zástupce generálního ředitele pro výkon Vladimír Štainer. Už začátkem června skončil dočasný náměstek František Halás, když mu vypršela doba, po kterou byl funkcí pověřen. Ke konci července pak odešel i náměstek pro ekonomiku Tomáš Pinkas. Na místa náměstků byla vypsána podle Poulíčka výběrová řízení a většina z nich by měla nastoupit od října.

Spor o reorganizaci policie vyústil i v koaliční roztržku. Proti reorganizaci se postavila část státních žalobců, ministr spravedlnosti a hnutí ANO v čele s ministrem financí Andrejem Babišem.

VŠE O REORGANIZACI POLICIE

Doporučujeme
rentierskej ( 3. srpna 2016 19:51 )

vždyť ani u tebe medikace nezabírá! tak proč bych marnil čas?

zdenekk ( 3. srpna 2016 19:11 )

pepen přemýšlení je proces na který nemáš , tak to nech jiným.

informatik ( 3. srpna 2016 18:41 )

pepen podle blbce jako jsi ty nikdy nic není.

zdenekk ( 3. srpna 2016 18:38 )

pepen no ne ty taky víš vsěchno Pepku Vyskoči ale náčelníka nám dělal tvůj ožralý fotr my byli jen samopalníci.

informatik ( 3. srpna 2016 18:35 )

villi už jsem ti říkal nedocházej nebo to dělej taky flusáku.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa