Expert kárá nápad Zemana: Mít v Mnichově všichni lidé zbraně, postřílí se

Autor: simao - 
25. 7. 2016
13:55

V souvislosti s přibývajícími teroristickými útoky se objevují hlasy po vyzbrojení civilního obyvatelstva. Mezi českými politiky to opakovaně říká prezident Miloš Zeman. Takovou vizi označil ale za dětinskou a populistickou bezpečnostní analytik Jan Schneider. V Českém rozhlasu upozornil, že mít všichni lidé zbraně, došlo by třeba naposledy v Mnichově k tak nepřehledné situaci, že by hrozil masakr.

Podle bezpečnostního analytika a bývalého zpravodajce Jana Schneidera různí politici „dětinsky a populisticky plédují pro to, aby se obyvatelstvo ozbrojilo“ s argumentem, že by to něčemu zabránilo.

„V této situaci, kdy nesporně i ochranka v tom podniku i policisté měli dost co dělat, aby se zorientovali, jak to je, tak představte si, že někdo z ozbrojených občanů, který se chce bránit, vytáhne zbraň. Jak se budou tvářit ti ostatní občané, kteří se také chtějí bránit a kteří také mají zbraň. V takovéto nepřehledné situaci se domnívám, že by mohlo dojít k příšernému masakru,“ řekl Schneider ve vysílání Českého rozhlasu.

Anketa
Jste pro, aby bylo kvůli hrozbě útoků civilní obyvatelstvo více vyzbrojeno zbraněmi?
počet hlasujících: 159
Anketa
Jste pro, aby bylo kvůli hrozbě útoků civilní obyvatelstvo více vyzbrojeno zbraněmi?
ANO
79 %
NE
21 %
počet hlasujících: 159

Schneider upozornil, že už dnes je na černém trhu příliš mnoho krátkých střelných zbraní, tedy pistolí, jakou střílel třeba 18letý mnichovský terorista. Pozastavil se však i nad tím, že původně se hovořilo o třech útočnících s dlouhými střelnými zbraněmi. Hrozící masakr je i v této souvislosti podle něj silný důvod proti tendenci, aby se obyvatelstvo ozbrojovalo.

„Ono to zní chlapácky, ale to je asi tak všechno. Já myslím, že je to velice nerozumné. Ti lidé nemohou mít dostatečný výcvik, nemohou si udržovat tu kondici, nemají taktické znalosti, nemají dostatek informací. A když se toto - a to myslím, že jsme byli docela dobře infromováni - rozeběhne mezi lidmi, takové informace, že jsou tři ti pachatelé, tak ti lidé by se tam prostě asi postříleli,“ dodal Schneider.

Jedním ze zastánců ozbrojení civilního obyvatelstva je poměrně čerstvě např. prezident Miloš Zeman, který nedávno během návštěvy Středočeského kraje uvedl: „Po útocích v Paříži jsem změnil názor na držení zbraní. Kdyby v tu chvíli měl někdo z lidí v kapse pistoli, nemuselo to tak tragicky dopadnout.“

Doporučujeme
zdenekk ( 26. července 2016 09:09 )

rego

rego ( 26. července 2016 08:09 )

Ano soudruzi-soudruh Trokar je kdebil!

rego ( 26. července 2016 08:07 )

zdenekk:

zdenekk ( 25. července 2016 21:24 )

zdenekk ( 25. července 2016 21:21 )

rego zdanekk bude ten kolchozník Sergej Lomakin.

Zobrazit celou diskusi
Další videa