Blok proti islámu končí. Konvička zakládá „Apače“, inspiruje se u Němců

Autor: val - 
2. 5. 2016
08:15

Po rozporech v hnutí Blok proti islámu započal jeho předseda Martin Konvička očistnou kúru. Ta bude radikální, počítá totiž rovnou se založením nové strany, s kterou chce jít příští rok do parlamentních voleb. Inspiraci našel v německé Alternativě pro Německo (AfD), s níž má nový politický subjekt spolupracovat. Píše o tom pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Blok proti islámu před týdnem oznámil, že ukončuje spolupráci s parlamentním hnutím Úsvit – Národní koalice. Důvodem byly hádky o finance. Po několika dnech, kdy si obě strany vyměňovaly přes média jedovaté vzkazy, se Konvička rozhodl definitivně od Bloku odstřihnout.

„Všude v Evropě sílí antiislamistické, protiimigrační strany. Konáme kroky k založení politického hnutí, které do parlamentních voleb půjde,“ citovala MfD Konvičkova slova z víkendu. Takto prý v neděli mluvil k členům vedení Bloku proti islámu. „Cílem této občansky liberální platformy bude dát tuhle zemi do pořádku. Blok proti islámu je zájmový spolek, který chtěl kandidovat na kandidátce Úsvitu. Ten nyní nahradí právě nová strana,“ uvedl.

Bývalý šéf republikánů Miroslav Sládek nabízí malým hnutím tzv. velkou dohodu:

Video Bývalý šéf republikánů Miroslav Sládek nabízí malým stranám velkou dohodu. - Blesk - Martina Neckářová
720p 480p 360p 240p

Podle deníku se má jednat o obdobu německé pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) a mohla by mít i podobný název – Alternativa pro Česko (APČ) s pracovním pojmenováním Apači.

Šéfem německé populistické AfD je přitom Čech Petr Bystroň. S ním už prý přípravný výbor nové strany zahájil vyjednávání. Podrobnosti spolupráce mají být známy na konci května na celorepublikovém sněmu bloku.

Místopředseda hnutí Petr Hampl předpokládá, že pokud delegáti posvětí transformaci v novou stranu, bude její založení trvat několik měsíců, takže se zřejmě zapojí až do parlamentních voleb příští rok. Letos budou konvičkovci usilovat o posty v krajských zastupitelstvech a Senátu ještě pod značkou Bloku proti islámu.

Blok proti islámu se zapojil do nedělních prvomájových demonstrací. Podívejte se, co se při nich dělo:

Doporučujeme
repelos ( 12. května 2016 07:57 )

Pravou příčinou současných, totalitních praktik a to nejenom médií je skutečnost, že nejsme svobodnou a už vůbec ne samostatnou zemí. Zhovadilý ožralec Havel v rámci vylhané pravdolásky, zaprodal naši republiku majitelům nadnárodních korporací. Jsme proto pouhým protektorátem USA a svrchovaným vládcem nad naší rozkradenou a porobenou zemí je zastupující říšský protektor Schapiro. Lokaje Bohuša a s ním jeho kolaborantskou kliku, lze bez nadsázky přirovnat k protektorátní vládě Emanuela Moravce za doby nacistické okupace. Jediným řešením z tohoto marasmu je volba politiků vlasteneckých stran, kteří budou mít ve volebním programu vystoupení z vazalského svazku EU, z teroristického paktu NATO, uzákonění všeobecného referenda, hmotnou a trestní odpovědnost politiků a státních úředníků. Pokud však občané dají znovu hlas ve prospěch organizovaného zločinu a proamerickým kolaborantům, čeká naši vlast postupný zánik.

Pavel59 ( 4. května 2016 13:20 )

Clape/zenska vy jste pekne retardovay/a, obrate se na odborniky. A o Nemcich tady radej nepiste ponevadz lzete!!!

Pavel59 ( 4. května 2016 13:15 )

Pavel- Bystron neni predseda Nemecke AfD, ale predseda AfD v Bavorsku coz je velky rozdil, predseda celo Nemecke AfD je zena, jmeno si nepamatuji

petrmetr ( 2. května 2016 19:54 )

at žije Čuněk ..Sládek a Konvička NA HRAD

eda22 ( 2. května 2016 17:49 )

Odpad.

Zobrazit celou diskusi
Další videa