Podle dokumentů, které jsou k dispozici na internetu, si Sisák byt s terasou přímo v srdci amerického finančnictví (4 minuty chůze od newyorské burzy) pořídil v roce 2009. Zaplatil za něj 1,833 milionu dolarů, což by dnes bylo více než 45 milionů korun, v době nákupu za něj ale dal „jen“ 32,5 milionu korun.

Byt se nachází v 37. patře výškové budovy s číslem popisným 75 na Wall Street. Rozlohu má přes sto metrů čtverečních. Původně se v něm počítalo se dvěma ložnicemi, obývákem s kuchyní a dvěma koupelnami. Podle dostupných plánků byl však nakonec jeden pokoj zrušen, čímž si Sisák vytvořil ještě větší prostor k životu s výhledem na Manhattan i záliv.

Podle odhadů realitních serverů má dnes byt hodnotu minimálně o 5 milionů korun vyšší. Sisák ho zkoušel pronajmout za zhruba 134 tisíc korun měsíčně. Bezúspěšně – „finančních vlků“ asi ubývá i v Americe.

Petr Sisák stojí v pozadí snad každé kauzy, která hýbala Českem a kde se ztrácely stamiliony až miliardy: od případu Key Investments se zašantročenými penězi měst i pražských částí po peripetie pražské Slavie. Má trvalé bydliště na Maltě, titul JUDr. a na krku obvinění z manipulace s insolvenčními řízeními. Místo na Manhattan teď kouká do mříží a hrozí mu až 15 let vězení.

Fotogalerie
13 fotografií