Kalouskova pravá ruka na fotce s xenofoby? „Zneužití,“ zlobí se poslankyně | Blesk.cz

Kalouskova pravá ruka na fotce s xenofoby? „Zneužití,“ zlobí se poslankyně

Autor: val - 
30. 11. 2015
17:40

Sotva se poslankyně Jitka Chalánková stala v neděli novou místopředsedkyní TOP 09, musí čelit nepříjemným informacím. Na internetu začala kolovat fotografie, na které stojí u podpisového stánku Islám v ČR nechceme, jejímž lídrem je kontroverzní Martin Konvička. V popisku se uvádí, že se poslankyně právě podepsala xenofobnímu hnutí pod petici proti kvótám. Chalánková se hájí a tvrdí, že hnutí fotografii zneužilo.

„Chtěla bych reagovat na některé nepravdivé informace, které se objevily na sociálních sítích. Podepsala jsem petici, která se staví proti povinným kvótám pro migranty. Důvodem mého podpisu petice byla obrana křesťanských hodnot,“ ohradila se v pondělí Chalánková proti spojování její osoby s hnutím Islám v České republice nechceme, které se hrubým způsobem vymezuje proti imigrantům a muslimům.

Hnutí si v červnu umístilo fotografii s Chalánkovou na Facebook spolu se slovy: „Dnes nás na petiční stánek v Olomouci přišla podpořit poslankyně Jitka Chalánková (TOP 09). Podle jejích slov svůj podpis připojuje jako znak toho, že musíme bránit naše křesťanské hodnoty. Děkujeme paní poslankyni, že nepodléhá povrchnímu nálepkování a za její pevný postoj děkujeme.“

Jitka Chalánková na Facebooku hnutí Islám v ČR nechcemeJitka Chalánková na Facebooku hnutí Islám v ČR nechceme | 

Přitom právě Karel Schwarzenberg, který byl až do víkendu předsedou TOP 09, je znám svým vstřícným postojem k imigrantům. Strana jako taková se proti imigrantům nevymezuje.

Chalánková, která se dosud angažovala zejména v případu bratrů Michalákových, uvedla, že se její názory na imigranty nijak neliší od stanovisek TOP 09.

„S hnutím pana Konvičky rozhodně nijak nespolupracuji a jejich akcí se neúčastním. Nikdy jsem nepodporovala a ani nebudu podporovat žádná extremistická hnutí. Zneužití fotografie s mou osobou k propagaci tohoto hnutí považuji za nehorázné. Proti všem nařčením, že spolupracuji s hnutím IVČRN, se chci silně ohradit a zároveň se od nich distancovat,“ prohlásila.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa