Ples města jako pomsta? Kleslová se zlobí na Krnáčovou kvůli lístku na stání

Autor: Jaroslav Šimáček - 
30. 11. 2015
16:05

Plesovou sezonu o víkendu zahájila v Praze primátorka Adriana Krnáčová (ANO) – na reprezentačním plesu hlavního města. Lístek k stání se však stal předmětem jejího sporu se starostkou Prahy 10 Radmilou Kleslovou. Ta si v dopise, který má Blesk.cz k dispozici, postěžovala, že nedostala lístek k sezení. Primátorka se to snažila omluvit administrativní chybou, oheň však už byl na střeše a Kleslová akci nakonec bojkotovala.

15. reprezentační ples hlavního města Prahy rozvířil spor mezi političkami z ANO Radmilou Kleslovou a Adrianou Krnáčovou.

Konal se v sobotu v Obecním domě. Večerem provázeli Aleš Háma a Václav Kopta, hostům zahráli Český národní symfonický orchestr, 4TET či Ondřej Havelka. Primátorka Krnáčová nemohla chybět.

Primátorka Adriana Krnáčová (uprostřed) na 15. reprezentačním plesu. Večerem provázeli Aleš Háma (vlevo) a Václav Kopta (vpravo).Primátorka Adriana Krnáčová (uprostřed) na 15. reprezentačním plesu. Večerem provázeli Aleš Háma (vlevo) a Václav Kopta (vpravo). | 

Před slavnostním zahájením se však podle Parlamentních listů objevily spekulace, že političtí odpůrci Krnáčové dostali od organizátorů záměrně horší místa.

Na samotnou distribuci lístků si pak primátorce postěžovala dopisem i starostka Prahy 10 a bývalá šéfka pražského ANO Kleslová. Očekávala lístek na sezení, ale marně.

„Je zcela nepřijatelné, aby o účasti hostů, přidělování míst ke stolům či ke stání na této akci (dle informace, která byla poskytnuta mému sekretariátu), rozhodovali zaměstnanci oddělení protokolu Magistrátu hl. m. Prahy. O to více, že dokonce údajně dochází ke zcela svévolnému ‚rozdávání‘ těchto vstupenek lidem, kteří navíc nemají s Magistrátem hl. m. Prahy ani s městskými částmi nic společného,“ napsala Kleslová.

„Situace je zarážející o to více, že jsem jako starostka druhé největší městské části tuto vstupenku neobdržela, respektive účast mi nabídnuta byla, ale pouze formou vstupenky na stání, což, předpokládám, uznáte, je téměř urážející k mému věku a postavení,“ pokračovala Kleslová v dopise Krnáčové.

Primátorka Adriana Krnáčová na 15. reprezentačním plesu hlavního města Prahy.Primátorka Adriana Krnáčová na 15. reprezentačním plesu hlavního města Prahy. | 

Kleslová také odmítla argument, že by její účast nebyla potvrzena dostatečně předem. Jak to celé dopadlo? Kleslová nakonec ples bojkotovala, našla si jiný program.

Kleslová: Místo plesu šla na rozsvícení stromu

Kleslová si tohle všechno nechala ujít. „Nebyla jsem tam, už v tanečních stávaly na plesech jen dívky, které nikdo nechce. Pochopila jsem vzkaz paní primátorky,“ smála se v pondělí při dotazu Blesk.cz Radmila Kleslová.

„Zvolila jsem rozsvěcení stromku s Václavem Neckářem pro tisíce obyvatel Prahy 10. Svařák a koledy mne zahřály v předvánočním čase mnohem víc,“ dodala.

Krnáčová: Kleslová mi měla zavolat

Primátorka Krnáčová v reakci na problémy s lístkem pro Kleslovou Blesk.cz po plesu sdělila: „Jedná se o administrativní problém, a to navíc na straně sekretariátu klubu, jelikož na seznamu potvrzených hostů za ANO její jméno vůbec nefigurovalo. Netušila jsem to a nechala si to až v neděli zjistit. Škoda, že mi Radka Kleslová nezavolala, protože bychom to celé samozřejmě okamžitě vyřešili.“

Odmítla spekulace, že by šlo o nějaké vyřizování osobních účtů. „Domnívat se, že by to bylo z osobních důvodů, mi přijde naprosto absurdní,“ vzkázala Blesk.cz šéfka Prahy, které se však pod rukama rozpadla na magistrátu koalice, a tak nyní dochází k čilým koaličním jednáním. Samotný ples si však podle snímků od magistrátu primátorka očividně užila.

Doporučujeme
arne127 ( 2. prosince 2015 11:53 )

No bóže Kleslová tam nebyla a to se stalo co? Slepice se nemohla vyšperkovat a ukázat se jaká je extra baba.Ten ples je stejně jen pro zombii.Ani kdybych dostal lístek tak bych tam nešel neboť je to jen snobství a hlavně drbárna pro Francku.Kde kdo se tam jen naparuje a ukazuje co všechno má aby se zviditelnil a měli misto práce po ránu si povídat jen drby

byvalyvoliccssd4 ( 2. prosince 2015 08:12 )

Kleslice má stát na ulici, kam patří.

rrobert ( 1. prosince 2015 09:51 )

Od Krndy je to trapné.. a mimochodem lístky na sezení koupit ani nešly, ty rozdává jen magistrát, do prodeje šla jen místa na stání

anders22 ( 1. prosince 2015 09:44 )

Jak to jako Krnda myslela že měla Kleslová zavolat? co to je zase za pitomou výmluvu, pane bože! někdo by s ní měl fakt zatřást už. takže to jako funguje tak, že kdo chce na ples organizovaný magistrátem, musí Krndě zavolat a pěkně poprosit? To snad nemyslí vážně. Když už se takový ples dělá, tak má být nějaký jasně daný systém rozdělování takových lístků a ne je nosit po kapsách a rozdávat kamarádům.

pavel245 ( 1. prosince 2015 09:39 )

Byli jsme stejně jako starostka Kleslová na Kubáni i rozsvěcení stromku a byl to skvělý zážitek - starostka byla milá a celkově to bylo super Navíc je na Desítce hezky. Rozhodně si myslím že by politik měl být mezi normálními lidmi a ne v Obecním domě na plese!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa