Islamofob Konvička z Bloku proti islámu obviněn. Za podněcování k nenávisti

Autor: val - 
24. 11. 2015
16:23

Za podněcování k nenávisti vůči skupině osob byl den po 17. listopadu obviněn předseda Bloku proti islámu Martin Konvička. Mohou za to prý jeho protimuslimské výroky na Facebooku. Ve sněmovně to oznámili zástupci hnutí Úsvit. Mluví o politických procesech jako z 50. let.

Podle mluvčího Bloku proti islámu Davida Štěpána byl Konvička obviněn za podněcování nenávisti vůči skupině osob. Hrozí mu až dva roky vězení. Mluvčí to označil za předlistopadovou praxi, kdy byli lidé kriminalizováni za své názory.

Obvinění prý padlo kvůli Konvičkovým výrokům na Facebooku z období mezi lety 2011 až 2014. Konvičkovi kolegové blíže nespecifikovali, o které výroky se jedná, mezi nejkritizovanejší ale patří jeho výhrůžka, že „muslimy nameleme do masokostní moučky”.

Stíhání bylo zahájeno 18. listopadu, tedy den po sérii protiislámských demonstrací v rámci státního svátku 17. listopadu. Hnutí Úsvit, které se s Blokem proti islámu spojuje, to považuje za účelový akt. „Je to politický proces, tak jak to bylo v 50. letech,“ komentovala to poslankyně hnutí Olga Havlová.

Spojují případ s Pelikánem

Konvičku zastupuje advokátka Klára Samková, podle které se obvinění vztahuje na výroky proti muslimskému etniku. Obvinění označila za absurdní. „Jsme na začátku velmi bolestivého procesu a jsem ráda, že v České republice alespoň zatím není trest smrti,“ uvedla. 

Konvička se prý zatím nechce k události vyjadřovat, podle Štěpána se ale cítí nevinen. 

Zástupci Úsvitu spojují obvinění s výroky ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), který vyzval, aby se policie zabývala projevy nenávisti na protimuslimských akcích. „Vzhledem k tomu, že starší bratr ministra spravedlnosti Petr Pelikán je muslim a honorární súdánský konzul, jeví se výroky ministra spravedlnosti jako minimálně zaujaté. V souvislosti s tím se vyjádření ministra Pelikána z minulého týdne o tom, že bude stíhat každého, kdo se neuctivě vyjádří na adresu muslimů, jeví v poněkud trapném světle.”

Pelikán to pro Blesk.cz odmítl. „To je nesmysl. Na činnost policie nemám a nechci mít žádný vliv. Dozvídám se to od vás novinářů," řekl. 

Doporučujeme
repelos ( 2. prosince 2015 11:25 )

a copak se to děje? že by dva noví šéfi "Blesku" drobátko otočili kormidlo? došlo jim,že ta mediální štvanice leze lidem krkem? a 8 milionů mínus ? najednou zveřejní,že se děkan Vácha zastal doc. Konvičky přes nátlak vlastizrádců? Najednou rozhovor s Bašárem?? najednou zveřejní prohlášení poslance Haška o tom kreténovi Dienstbierovi a tituluje ho "odpadlík" a ministr bez práce?? starej Dienstbier s Genscherem kdysi caplovali na hranicích s plotem až ho zrušili,jak by se nám teď hodil. za těžké prachy budem stavět nový.ale fotr toho hovada byl aspoň trochu člověk,i když s Veškrnou prochlastali prachy pro politické vězně,ale toto,to je ku.rva včech ku.rev.

mrdounberlusconi ( 25. listopadu 2015 11:45 )

místo sibenice uvarit v kotli

petrmetr ( 25. listopadu 2015 11:44 )

jaryrypadlo a konvička s miloušem byli za jedno a jen konvička bude potrestán Zeman měl pravdu a Konvička taky!!!

jarypadlo ( 25. listopadu 2015 11:39 )

Přečteno jinde: Havel udělil milosti restitující Chadimové a otcovrahovi Odložilovi,takže už je nemohli odsoudit.Pane prezidente využijte stejně demokraticky právo milosti.

poblion ( 25. listopadu 2015 06:58 )

Pozor na ptáka pelikána. To je muslimská ***.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud