Kalousek změnil zákon, sám ale neví jak: Výjimku zařídil i Mynářovi

Autor: zst - 
18. 9. 2015
15:52

Spor o to, zda bude výjimka z Registru smluv platit i pro prezidentskou kancelář, se rozhořel těsně poté, co poslanci zákon odsouhlasili a poslali do Senátu. Změnou, kterou navrhl místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, nemají povinnost zveřejňovat smlouvy nad 50 tisíc například sněmovní nebo senátní kancelář. Podle Kalouska se výjimka Vratislava Mynáře týkat neměla, další poslanci jsou ale jiného názoru.

Kancelář prezidenta republiky bude mít výjimku z povinnosti zveřejňovat coby instituce veřejné správy povinně smlouvy nad 50 tisíc. Zákon, který to nařizuje, dnes posvětili poslanci a poputuje do Senátu.

Na dotaz Blesku, zda by místopředseda TOP 09 mohl vysvětlit, proč by Kancelář prezidenta republiky měla být vyjmuta z této povinnosti, ale Miroslav Kalousek tvrdil, že prezidentská kancelář mezi výjimky patřit nebude. „Kancelář prezidenta tam není, jsou tam takzvané prioritní nezávislé kapitoly,“ řekl doslova Kalousek.

Vratislav Mynář ale skutečně výjimku dostane, alespoň to tvrdí právník Rekonstrukce státu Josef Karlický, poslanec Radek Vondráček (ANO) i zpravodaj zákona o registru smluv Jan Chvojka (ČSSD). „Jde o chráněné rozpočtové kapitoly, o nichž kvůli nezávislosti nerozhoduje vláda, ale sněmovní rozpočtový výbor. Týká se tedy Poslanecké sněmovny, Senátu, Kanceláře prezidenta republiky, Ústavního soudu, Nejvyššího kontrolního úřadu a Kanceláře veřejného ochránce práv,“ napsal Blesku Chvojka.

Miroslav Kalousek všechny zmíněné instituce vyjmenoval, na Kancelář prezidenta republiky ale zapomněl. O tom, že nemá pravdu, je přesvědčen i poslanec Radek Vondráček. Podívejte se na video:

Video Omyl Miroslava Kalouska? Podle Radka Vondráčka ano. - Blesk / Zuzana Štíchová
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
mrdounberlusconi ( 20. září 2015 10:50 )

MIRO .drakulina

poblion ( 19. září 2015 07:14 )

Jednotka oplzlosti - 1 kalousek.

.drakulina. ( 18. září 2015 23:25 )

k tomu má virózu a sopel, holt hlava státu

.drakulina. ( 18. září 2015 23:23 )

dnes každej kope za sebe debile, to ještě nevíš?

moiaza ( 18. září 2015 22:45 )

Velice nepříjemný člověk. Závist, arogance a jizlivost mu číší z očí. Boříč všeho. Když nemůže vládnout, aspoň škodí. Holt - lidovec.

Zobrazit celou diskusi
Další videa