Petra Paroubková z Řecka: Výběry z bankomatů se ještě omezí, hoteliéry čeká krutá zima | Blesk.cz

Petra Paroubková z Řecka: Výběry z bankomatů se ještě omezí, hoteliéry čeká krutá zima

Petra Paroubková exkluzivně pro Blesk popsala, co se děje v Řecku.
7. 7. 2015
05:31

Petra Paroubková sleduje řeckou krizi v přímém přenosu z ostrova Ithaka. Exkluzivně pro Blesk popsala, jaká je aktuální situace. Jak se zdá, banky ještě více omezí výběry z bankomatů. Za den si tak lidé vyberou třetinu toho, co v minulém týdnu. Problémy prý budou mít majitelé restaurací a hotelů.

Po včerejším referendu se Řecko pomalu vrací do každodenního života. Jak jsem předpokládala, názor v referendu znepřátelil hodně lidí, běžně volby tento dopad nemají. Překvapením je rezignace ministra financi Varufakise, který odstoupil sám, bez vnějších tlaků, aby usnadnil vyjednávání s EU.

Banky nadále fungují v omezeném režimu, vyplácí pouze důchody a přijímají hotovost. Elektronické bankovnictví funguje pro vnitrostátní platby do výše 12 000 eur. Výběry z bankomatů se mají ještě víc omezit, a to na 20 eur na řeckou kartu na den.

Na rozdíl od minulého týdne u bankomatů na Jónských ostrovech nehlídkuji policisté, v Aténách je situace zřejmě jiná. Vše normálně funguje. Lidé čekají, co bude. Někteří s nadějí, většina se skepsí.

Turisté také utrácejí méně, ale podle pracovníků letiště na Kefalonii i v Aténách jejich počet neklesl. Nicméně krize Řecko zasáhla v tu nejméně vhodnou dobu, na začátku sezony.

Majitelé restaurací a hotelů si na zimu v létě nevydělají. Zima bude zřejmě velmi nepříjemná pro většinu obyvatel.

Petra Paroubková (autorka je manželkou bývalého premiéra a předsedy ČSSD, podniká jako vydavatelka)

Doporučujeme
tomik007 ( 7. července 2015 19:52 )

 Kdyby v RECKU nastoupili Cesti poradci: Petra, Andrej a Krnda - tak by Rekove dostali rozum na to tata

surfer ( 7. července 2015 12:47 )

Řecku by teď jen pomohlo, aby začali s prodejem svých ostrovů, když už teď všechny prachy prožrali a prochlastali! A jak se pitomci ještě radovali z výsledku referenda a tančili sirtaki na ulici - prostě magoři!

surfer ( 7. července 2015 12:40 )

ty jsi opravdu debil korunovanej, Merklová se ještě Řecka zastávala, že musí zůstat v EU a prachy jim tam posílala, ačkoliv věděla, že se tím nic nevyřeší. Jim se to tam brzo posere, jak nedostanou prachy policajti nebo armáda, tak občanská válka visí už teď ve vzduchu. Hlavně po vyhlášení referenda a jeho výsledku tam pitomci křepčili na ulicích a tančili sirtaki. Je to jejich vina, úředníků plná ***, chceš-li si tam nechat vystavit pas, tak to trvá týdny, ačkoliv v jedné kanceláři dřepí třeba i 10 úředníků, vypláceli důchody i těm, co už dávno leží na hřbitově a bohatí si odsouhlasili v parlamentu, že nemusís platit vůbec žádné daně. Tak ať si teď tam dají ten bordel sami do pořádku, Paroubkovic to ale určitě tam nezvládne!

wanaxa ( 7. července 2015 12:18 )

Pošleme jim tam Babiše

moiaza ( 7. července 2015 11:48 )

Hle-Petra! Tu jsem neviděl snad léta. A v Řecku je svého sexy tlustkožce? To se tam nebojí? Petro, zdravíme Vašeho hrošíka.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa