Zeman se ve vedru pral se schody a pak vtipkoval: Paní, jste lahodná

Autor: simao,ČTK,hra - 
4. 6. 2015
09:04

Česko včera zažívalo letní den, pořádné teplo přitom bylo i na náměstí v Táboře, kam zavítal prezident Zeman. Až úmorné vedro jako by se na prezidentovi podepsalo, když měl vyjít do schodů na pódium. Zakopl, podlomily se mu nohy, ale ochranka byla v pozoru. Na pódiu však již Zeman opět pookřál. Paní, jste lahodná, překvapil v narážce na ministra školství Chládka jednu z občanek.

Teploty se vyšplhaly k třicítkám, na náměstí v Táboře přesto čekaly na Zemana stovky lidí. Schody na pódium se ukázaly jako poněkud zrádné, nahoru a po vystoupení i dolů Zemana raději podepírali. Lidé z ochranky zasáhli včas i v momentě, kdy se prezident málem zřítil. Zakopl, ztratil rovnováhu, ale opět ji získal, když vystoupal na pódium.

Probíral tam při tradičním setkání s občany všechno možné. "Vy jste ale opravdu lahodná. Cítíte se uražena, nebo budete toto považovat za sexuální harašení?" pronesl v jednu chvíli Zeman po jednom z dotazů. Sám se svému vtípku zasmál. Narážel při tom na údajná slova, která směrem ke své podřízené pronesl současný ministr školství Marcel Chládek.

Právě s ním se má dnes Zeman na Hradě setkat. Svou inspekci po Jihočeském kraji včera prezident ukončil. A vyžádal si, že s Chládkem promluví před tím, než případně podepíše návrh na ministrovo odvolání.

Ten byl na Hrad doručen poté, co se pod Chládkem začala otřásat židle kvůli údajné šikaně podřízených. MF Dnes upozornila, že z Chládkova ministerstva odešlo neobvyklé množství zaměstnanců, především žen. Prý kvůli bossingu, šikaně ze strany nadřízeného. A šéf školského resortu se dostal pod obrovský tlak. 

Na středeční tiskové konferenci na závěr návštěvy Jihočeského kraje však Zeman ocenil Chládkovy kvality a stejně jako premiér Sobotka ho označil za "nejúspěšnějšího ministra školství za posledních deset let". Neřekl, zda a případně kdy návrh na Chládkovo odvolání podepíše. Oficiální důvody Sobotkova návrhu zlehčil. "Rozhodně s ním nebudu mluvit o sexuálním harašení. Ověřil jsem si nejen na vlastní ženě, zda oslovení 'vypadáte lahodně' je lichotkou, nebo urážkou," vzpomenul Zeman na diskuzi v Táboře.

Doporučujeme
krakonos500 ( 5. června 2015 10:11 )

Za chvilku tady mas islamisty a muzes si je vzit domu,debile!Jsi slepej a nebo blbej?

rudyptak48 ( 4. června 2015 19:45 )

Už se vrací plody práce soudruha Zemana. Od Rusů, resp. z Putina žádné penízky nevydoluje, ani splacení nesplaceného dluhu a jaksi zapomněl, že islám je státním náboženstvím Saudské Arábie. Takže, kam šlápne, tam tráva neroste. To je tak, když blb kecá do zahraniční politiky.

prycsvladou. ( 4. června 2015 18:46 )

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/371442-saudove-prerusili-kvuli-zemanovi-spo lupraci-s-ceskem.html

rudyptak48 ( 4. června 2015 16:03 )

Kolik pomocníků potřebuje náš prezident-batole, nebo snad dement? K chůzi jich potřebuje nejméně 4. Kolik jich potřebuje, aby vůbec fungoval? Lidový prezident Zemane, Zemane, tvé slavné bonmoty, jsou tak věrohodné, jak falešné noty. Seš přece prezident, proč by ses omlouval, stojíš nad zákonem, kdo by tě žaloval. Jen chudák senilní má rád tvé výroky, myšlenky stupidní, patří jen do stoky. Oblečen ve špínu, v prasečím kožichu, házíš po nás hnojem a my jsme potichu. Chceš být velkým hráčem mezi prezidenty, z hradu si vytvořil rozum na patenty. Tak velkého machra hrad ještě neviděl, i ten Milouš Jakeš moc by ti záviděl. Před naším Milošem není žádný čistý, Peroutka a Seifert byli prý nacisti. Ovčáček teď prohledává snad všechny archívy, pro Miloše objevuje jenom další špíny. Sliby, chyby, to zná každé dítě, a ty tvé bonmoty, ty už nespasí tě. Hloupých slibů byla již hromada, i ta naše sametová přesně tak dopadla. Ta tvá kamarila je skvost mezi skvosty, odborníků málo a lokajů spousty. Poděkujme Moskvě, že nám tolik dala, stvořila nám androida, prezidenta práva.

prycsvladou. ( 4. června 2015 14:44 )

Na Zemana s..e pes Plesku,už ho sem necpi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud